Вдруге зафіксовано дрон на території Вільшанки: хто слідкує та за чим?

Дата: 24.10.2019 15:08

Фото без опису Дорогою у с.Вільшанка з м.Чуднів пильний житель Вільшанки виявив підозрілий автомобіль поблизу військової частини та декількох невідомих осіб, які вели керування безпілотним літальним апаратом – дроном. Зафіксувавши номерний знак та марку автомобіля, розгледівши деталі, чоловік повідомив до сільської ради. У свою чергу, сільрада зреагувала та повідомила Управління СБУ та Чуднівське відділення поліції. На місце виїхали працівники поліції. Виявилось – навчання. Нагадуємо, що попередньо проходили подібні дії поблизу приміщення сільської ради у Вільшанці, на що також було вчасно зреаговано.

- Чому важливо повідомляти поліції при зафіксуванні дрона на будь-якій із територій?

- З червня минулого року використання дронів в Україні різко обмежили.

Раніше активні читачі сторінки фейсбук Вільшанської громади говорили про те, що не бачать нічого забороненого у використанні дронів (мовляв, що зараз чи не кожна дитина має дрона для розваг). Проте використовування дронів в інших (не ігрових) його аспектах може нести загрозу інтересам національної безпеки або безпеки інших людей. Тому наголошуємо вкотре: якщо Ви стали свідком польотів безпілотного літального апарату, маєте обов’язково та невідкладно інформувати підрозділи Служби безпеки України та Національної поліції України.

Телефони гарячої лінії СБУ у Житомирській області 096-563-02-07, 0412-47-21-52 та НП України 102.

В Україні від першого червня 2018 року набув чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору. Він торкнувся, зокрема, і порядку використання дронів для знімання. Відповідний документ опубліковано на сайті Державної авіаційної служби. Деталі про обмеження читайте на avia.gov.ua.