Медична рубрика

Про важливе: водно-нітратна метгемоглобінемія

Водно-нітратна метгемоглобінемія- слова, які досить важко запам’ятати, але про них має знати населення, а особливо батьки малюків до 3-х років. Адже саме діти цієї категорії перебувають у зоні ризику.

16:39 24.04.2024

КАШЛЮК: 5 АРГУМЕНТІВ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ЩЕПЛЕННЯ

Кашлюк — це інфекційне захворювання, збудниками  якого є патогенні мікроорганізми Bordetella pertussis. Бактерії прикріплюються до війок (крихітних волосоподібних відростків) верхніх дихальних шляхів і виділяють токсини, внаслідок чого з'являється набряк дихальних шляхів.

16:23 24.04.2024

Вакцинація: як працюють та від чого захищають щеплення

Вкрай тривожною проблемою в умовах війни і гуманітарних криз є спалахи інфекційних хвороб. Ризик поширення керованих інфекційних захворювань зростає у зв’язку з вимушеним переселенням людей, великим скупченням людей, що є особливо великою загрозою для наших маленьких українців із незавершеним або з відсутнім курсом вакцинації.

11:50 23.04.2024

КАШЛЮК: ОСНОВНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ПЕРЕБІГУ ХВОРОБИ

Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.

11:47 23.04.2024

ВСЕ ПРО ВІТАМІН С

З усіх вітамінів, які існують, мабуть, найпопулярнішим є саме вітамін С. Про його корисні властивості чув чи не кожен. Часто йому приписують прямо таки чудодійні властивості.

16:59 09.04.2024

Стережіться - кліщі “виходять на полювання”

В Україні у самому розпалі сезон кліщів спостерігається у квітні-травні. В цей період паразити активно розмножуються та виходять на "полювання". Люди ж у цей час планують пікніки та прогулянки на природі. Перебування на природі може бути ризикованим, якщо не зважати на небезпеку кліщів. Зазвичай кліщі живуть у траві, на чагарниках і невисоко – на деревах, де і чекають на жертву: людину або теплокровну тварину чи птаха. А останніми роками кліщі все частіше атакують в межах населених пунктів.

14:20 04.04.2024

ВІСІМ ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

Від того, як організовано наше харчування, залежить стан нашого здоров'я. Пропонуємо вашій увазі нескладні правила,  дотримання яких дозволить зробити  харчування не лише приємним, а й корисним та збалансованим.

10:22 04.04.2024

ВСЕ ПРО ПАНДЕМІЧНИЙ ГРИП

Грип (Grippus, Influenza) - гостре інфекційне захворювання з аерозольним (повітряно-краплинним) шляхом передачі збудника, яке характеризується коротким інкубаційним періодом  (від 10-12 годин до 7 діб), масовим поширенням, лихоманкою, симптомами інтоксикації та враженням респіраторних шляхів з великою частотою виникнення ускладнень.

12:14 03.04.2024