Медична рубрика

ВІТАМІНИ НАВКОЛО НАС: СТОЛОВИЙ БУРЯК

З давніх давен люди використовували цей овоч, в основному, як лікарську рослину, а вже пізніше як овочеву. Вживали в їжу лише листки, бо коренеплід був несмачний. Багато часу пройшло з тих пір, аж поки отримали буряк із червоним коренеплодом, який має ніжний соковитий м’якуш. Нині буряк столовий — найпоширеніша і найбільш вживана овочева культура, яка має багатий хімічний склад по вмісту поживних речовин.

09:09 18.03.2024

ЯК НЕ ВТРАТИТИ ЧАС? (до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом)

Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу.

08:39 15.03.2024

ВСЕ ПРО ГЛАУКОМУ

Глаукома – хвороба, яка ушкоджує зоровий нерв. Цей нерв страждає від підвищення тиску всередині ока, причиною якого є надмірне накопичення рідини. Ураження зорового нерва може призвести до втрати зору.  Глаукома – важке захворювання ока, яке за пізнього виявлення та без адекватного лікування призводить до неминучої сліпоти.

14:52 14.03.2024

ВСЕ ПРО КВАШЕНУ КАПУСТУ

Здавна квашена капуста є одним з основних продуктів  харчування  слов’ян у зимово-весняний період, коли відчувається гостра нестача вітамінів і мікроелементів. Адже важливою особливістю квашеної капусти є високий рівень вмісту вітамінів  як  у самій капусті, так і в її розсолі.

11:10 12.03.2024

ОЖИРІННЯ ТА ЙОГО НЕБЕЗПЕКИ

Ожиріння – це що? Естетичний недолік, незручність, обмеження у фізичній активності або все ж таки хвороба? Як це впливає на здоров`я, до яких наслідків призводить? Чи можна позбутися від цього недоліку, який лікар може допомогти? Будемо шукати відповіді.

16:23 08.03.2024

ЯК ЗБЕРЕГТИ ІМУНІТЕТ?

Імунітет (від лат. «імунітас» – звільнення ) –– це живий щит організму, основною функцією  якого  є здатність організму розпізнавати чужорідний матеріал і мобілізувати клітини та речовини власного організму на швидке його знешкодження і видалення

09:28 04.03.2024