Історія та сучасність села Галіївка

Існує кілька коротких легенд про походження назви села Галіївка.

І. Ще сотню років тому у цих не названих краях жила сім’я священника, в якій росло дві дівчини – Галя та Єва.  Дівчата були гарні на вроду, щедрі і щирі душею та доброзичливі. Одного разу під час повені молоді дівчата проходили повз річки і сталося лихо: повінь забрала їхнє життя. За ними сумував весь люд села. В пам'ять про загиблих і названо цей край – Галіївка.

ІІ. У давнину в селі існувало дві олійні. Тут проживали заможні її власники, які своїм трудом зробили неймовірної краси краєвиди. Неподалік олійні красувався великий двоповерховий палац із сорока кімнатами. Поруч була садиба з палацом, яка мала площу у 15 гектарів. У цій садибі був парк, де розіллялись два невеликі ставки, які з’єднував міст з аркою. На водоймі завжди плавали лебеді і було вдосталь риби. Навкруги розкинулись фруктові сади,  а в них виднілись дорогі різноманітні скульптури.

Край процвітав: і в олійні гарно йшли справи, і місцевість приваблювала. Та з приходом революції  все було знищено та зруйновано вщент. В пам’ять про заможний край з олійнями і названо цей край Галіївкою.

Галіївка сучасна

Сьогодні це мальовниче село Вільшанської громади, площею 252 га. Тут проживає 545 осіб. На території села працює маслозавод, будівництво якого розпочалось з ініціативи місцевого вчителя О. М. Герасимчука. Завершилось будівництво заводу ще у 1927 році. Із року в рік Галіївський маслозавод розширювався.

Нині у селі діє відомий на всеукраїнському рівні Галіївський маслозавод «Фаворит», працює загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, де навчається 79 учнів. Також є заклад дошкільної освіти «Дзвіночок», який відвідує майже 20 діток.

Село пишається своїми односельцями. Галіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів має випускників, які стали інженерами, лікарями, військовими, вчителями, підприємцями тощо, зокрема,  Лідія Олексіївна Микульська – кандидат історичних наук та Ольга Іванівна Прокопчук – кандидат медичних наук.

Найбільш вагомий внесок у розвиток села  вніс Володимир Францович Мазуркевич. Він оснастив Галіївку газом та розпочав будівництво школи. Маючи ще багато задумів і нездійснених планів, В. Ф. Мазуркевич раптово помер.

Галіївський старостинський округ Вільшанської сільської ради, бібліотека, сільський клуб, поштове відділення зв’язку, храм, два торговельні заклади, кар’єр, гарні краєвиди – це багатство села. Також з 2018 року працює ТОВ «Ягоди Галіївки».

Село знаходиться за 14 км від центру ОТГ (с. Вільшанка).