A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вільшанська сільська рада
Вільшанська сільська рада Житомирського району Житомирської області

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ СВЯТКУВАННІ НОВОРІЧНИХ ТА РІЗДВЯНИХ СВЯТ

Дата: 18.12.2019 14:27
Кількість переглядів: 812

 

 Незабаром новорічні свята, які принесуть в кожний дім радість та кращі зміни в житті. Чуднівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області  звертається до страхувальників, посадових осіб та працівників об’єднаних громад і нагадує вимоги правил безпеки та охорони праці під час святкування Новорічних та Різдвяних свят на підприємствах, організаціях у навчальних та дошкільних закладах .

   Головним атрибутом зимових свят є ялинка. Перш ніж встановити на роботі або вдома лісову красуню, необхідно потурбуватися про те, щоб перебування «гості» було безпечним для мешканців оселі. Щоб уникнути пожежі у вашій оселі під час Новорічних свят, ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення та знаходилася на відстані не менше пів метра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів або легкозаймистих матеріалів. Це необхідно зробити на той випадок, щоб при виникненні пожежі, полум'я не перекинулося на легкозаймисті речі.


 • Не встановлюйте ялинку на шляхах евакуації;
 • не встановлюйте ялинку поблизу опалювальних приладів, телевізорів, приймачів, магнітофонів;
 • встановлюйте ялинку на стійкій основі: на надійній підставці, в посудині з піском, якомога далі від штор, гардин та інших предметів, які легко піддаються вогню;
 • не прикрашайте ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею, ватою, папером не просоченими вогнезахисною сумішшю;
 • прикрашайте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виготовлення купленими у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто-густо зустрічається неякісний товар;
 • обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію;
 • напруга лампочок не повинна перевищувати 12В, а потужність 25Вт;
 • гірлянди потрібно закріплювати надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі;
 • не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;
 • ні в якому разі не застосовуйте в приміщенні свічки, бенгальські, вогні, відкритий вогонь, феєрверки, вибухонебезпечні хлопавки, петарди та ін;
 • не одягайте дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів, не залишайте малюків одних, без нагляду дорослих;
 • хвою, що обсипалася з ялинки, треба відразу прибирати – вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри;
 • ніколи не прикрашайте свічками новорічну ялинку! Це неминуче призводить до пожежі;
 • не залишайте запалені свічки без нагляду, будьте особливо уважні, якщо в будинку є діти й домашні тварини;
 • не ставте свічки поблизу легкозаймистих предметів;
 • не залишайте без нагляду ввімкнені в електричну мережу електроприлади.


  Пам’ятайте! При перебуванні на підприємстві, увага і обережність для працівників є основними засобами профілактики виробничого травматизму не тільки у зимовий період, але протягом усього трудового процесу. Дотримання вимог інструкцій з охорони праці та правил безпеки запобігає травмуванню працівників у перемінливу погоду,  снігопад, відлигу, хуртовину чи ожеледицю. Тому, виходячи на вулицю, потрібно бути обережним на вході до установ і споруд, при будівництві яких використовувалась плитка, на автотранспортних зупинках. Під час пересування пішки в ожеледицю, необхідно дотримуватись основних правил: пересувайтеся тільки по тротуарах та пішохідних доріжках; одягайте зручне взуття без підборів; дивіться під ноги та обходьте слизькі місця, ходіть не поспішаючи; будьте уважними під час переходу проїжджої частини та пересування по східцях; ступайте на всю підошву взуття, ноги розслабте в колінах; при переході по обледенілій поверхні не підіймайте високо ступні ніг, а робіть рухи подібно ковзанню; не носіть, по можливості, в руках тяжкі речі та не тримайте руки в кишенях; тримайтеся якомога далі від будинків – ближче до середини тротуару з метою запобігати травмуванню від падіння з даху снігу, бурульок тощо.

   У зв’язку з цим суб’єкт господарювання має забезпечити належний стан охорони праці та пожежної безпеки на об’єктах господарювання, забезпечити безпечні умови праці під час проведення масових заходів для працівників та дітей; підтримувати дороги, проїзди та пішохідні доріжки на підприємстві у чистому та справному стані, своєчасно посипати їх матеріалами проти ожеледиці; здійснювати своєчасне очищення дахів будівель та споруд від снігу, знищення бурульок і льодових наростів. У разі неможливості позбавитися від бурульок, забезпечити обмеження доступу людей до небезпечних ділянок з вивішуванням відповідних застережливих знаків та написів; максимально обмежити виконання робіт працівниками на відкритому повітрі, а також тих робіт, які пов’язані з переміщенням між віддаленими виробничими об’єктами тощо; забезпечити всіх працівників, в першу чергу тих, які виконують роботи на відкритому повітрі, теплим спецодягом та спецвзуттям; провести перевірки всіх електро- та газоопалювальних приладів. У разі невідповідності їх вимогам безпеки – вилучити з експлуатації, відремонтувати чи замінити справними; провести перевірки газових приладів та пічного опалення на наявність тяги в димових та вентиляційних каналах. Провести інструктаж з безпеки виконання робіт; заборонити використання саморобних опалювальних приладів для обігріву адміністративних та виробничих приміщень, які не відповідають вимогам безпеки та пожежної безпеки; не допускати випуск на лінію транспортних засобів, які знаходяться в технічно несправному стані, а також водіїв, які не пройшли в установленому порядку передрейсових медичних оглядів; не допускати випадків використання відкритого вогню для обігріву двигунів та паливних систем. Відпрацювати з працівниками дії згідно з планами евакуації людей у разі виникнення пожежі. 

 

При перших ознаках пожежі – не панікуйте!

  Спочатку треба визначити, що саме горить. Далі:

• негайно повідомити пожежну охорону за телефоном 101 або через операторів мобільного зв'язку;
• прийняти термінові заходи щодо евакуації людей;
• відключити від електроживлення електроприлади (гірлянду, ТБ та інше за винятком системи протипожежного захисту);
• ознайомитися з правилами користування первинними засобами пожежогасіння;
• при загорянні штучної ялинки категорично забороняється братися за неї руками, краще накинути на неї щільну тканину або ковдру.

 

Поведінка під час виникнення паніки

  Не робіть різких рухів, не бігайте, не галасуйте. Головне – не дозволяйте емоціям скувати твою волю та відібрати всіляку можливість діяти розумно і цілеспрямовано. Необхідно, щоб голова була ясною. Звільніться від довгого шарфа, щоб уникнути задушення. Застебніть на одязі всі ґудзики та «блискавки», щоб нічим у натовпі не зачепитися. Руки завжди тримайте вільними, зігнутими у ліктях та притиснутими до тіла. Не чіпляйтеся за дерева, стовпи, огорожі, щоб не зламати руки. Міцно тримайтеся на ногах, уникайте падіння. Впавши на землю, скрутіться у клубок («калачиком»), ляжте на бік, закрийте руками голову та потилицю. Опинившись на землі, спробуйте негайно підвестися. Встаючи, підтягніть до себе руки та ноги, різко підніміться вперед та вгору. У натовпі захищай груди піднятими ліктями. Ніколи не намагайся йти проти натовпу, вибирайся з нього вздовж напрямку руху.

 

Правила безпеки користування піротехнічними засобами

  Ще одну «новорічну небезпеку» складають піротехнічні вироби. В останні роки святковий арсенал суттєво поповнився і зимові свята важко уявити без всіляких петард, ракет і різноманітних салютів. Головними споживачами «запальної» продукції є діти. Тому варто наголосити їм: 

1. при купівлі піротехнічних виробів слід обов'язково ознайомитися з інструкцією. Якщо немає інформації щодо використання – виріб є не сертифікованим, тому користуватися ним небезпечно;
2. треба перевірити термін зберігання виробу. Його встановлює сам виробник, і ніхто не має права цей термін продовжити. На багатьох подібних виробах вказані вікові обмеження. Ті, які не призначені для використання дітьми молодше 16 чи 18 років, купувати не слід. Обов'язково перевірте, чи не пошкоджена упакування виробу, чи не має пошкоджень сам виріб.
3. щоб запобігти неприємним наслідкам від "спілкування" з піротехнічними виробами, необхідно пам'ятати й дотримуватися правил пожежної безпеки при використанні піротехнічних виробів. Запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів та поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок;
5. піротехніку не можна зберігати поблизу приладів опалення (батарей, газових, електричних плит), не варто носити вогненебезпечні вироби у кишенях. Не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам. Не можна курити, працюючи з піротехнічними виробами, а також знаходитись в нетверезому стані;
6. щоб запобігти жахливим наслідкам від розваг з піротехнікою, необхідно запобігати нещасним випадкам.

  Отже, як бачимо, основні правила пожежної безпеки прості й не потребують великих матеріальних затрат. Їх треба уважно вивчити, адже знання та виконання цих правил є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання справжнього задоволення від свята, яке принесе добробут та радість до вашої оселі.

  Дослухайтесь до корисних порад і це допоможе Вам безпечно зустріти й провести Новорічні та Різдвяні свята.
Шановні громадяни! Будьте вкрай обережні! Дотримуйтесь правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього дітей! Пам’ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все можливе, щоб зберегти його.

 

Страховий експерт з охорони праці                                                                       Петро Побігайло

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь