ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ НА ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ

Дата: 28.11.2020 16:00

Днями у населених пунктах Вільшанської сільської ради, як і по всій території України, відбулись жалобні заходи із вшанування пам’яті жертв голодоморів: Голодомору 1932-1933 років та голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Найвідомішим і визнаним на міжнародному рівні голодомором є масове вимирання українців у 1932—1933 роках. Проте штучний голод 1921-1923 і 1946-1947 років, створений радянською владою – не менш страшний злочин проти нашого народу. Підрахунки вчених різняться, але в одному вони згодні: загинули мільйони українців, втрачено мільйони невинних душ.

Десятиліттями страшна істина про цей нелюдський злочин тодішньої влади Кремля замовчувалась. Проте ми з вами – покоління, яке знає правду, покоління, здатне гідно вшанувати пам’ять жертв та постраждалих від голодоморів. Наш моральний борг і громадянський обов’язок – пам’ятати і не мовчати, донести наш біль світу і зробити все, щоб не повторити таких трагедій у майбутньому.

Протягом тижня у закладах освіти громади проведено лінійки-реквієми, у будинках культури та бібліотеках організовано виставки, інсталяції та години пам’яті. Керівництвом старостинських округів вшановано пам’ять жертв голодоморів покладанням квітів до пам’ятних знаків та хвилиною мовчання.

Сьогодні маленький вогник свічки у вікнах наших з вами домівок об’єднує нас у молитві за душі жертв Голодомору. Ми також згадуємо тих, хто ділився останнім шматком хліба і рятував співвітчизників від смерті. Нехай їхні душі летять при світлі і знайдуть вічний прихисток.