Подбаймо про безпеку осель під час опалювального періоду!

Дата: 01.12.2020 15:40

Шановні жителі громади!

Протягом 11 місяців 2020 року у населених пунктах Чуднівського району зареєстровано 73 пожежі, під час яких, на жаль, загинуло 2 людини. Внаслідок пожеж вогнем пошкоджено 27 будівель, 7 сіновалів, 4 одиниці техніки, нанесено збитків на понад 2 млн 250 тис. грн.

Із загальної кількості пожеж 19 виникло на території Вільшанської сільської ради. Основною причиною загорянь є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

Чуднівський районний сектор Управління ДСНС України в Житомирській області та керівництво сільської ради закликає мешканців громади протягом опалювального сезону дотримуватись правил пожежної безпеки при експлуатації електронагрівальних приладів та пічного опалення, адже саме в цей період різко збільшується кількість пожеж, які виникають у житловому секторі.

Основні вимоги норм та правил користування пічним опаленням:

• очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом всього опалювального сезону, не рідше одного разу на 3 місяці;
  • печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій, відповідно до вимог будівельних норм, не менше 38 см від дерев’яних конструкцій перекриття горища;
  • відстань від печі до стелажів, шаф та іншого обладнання не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;
  • біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі повинен бути металевий лист розміром не менш 0,5х0,7 м;
  • на горищах усі димові труби та стіни, в яких проходять димові канали, мають бути обштукатурені.

Шановні батьки!

Сьогодні ваші діти залишаються самі удома у період вимушеного карантину, самоізоляції чи канікул, що, безперечно, створює певні ризики для їх безпечної життєдіяльності. Особливу небезпеку для дітей у цей час можуть становити обігрівальні прилади, пічне опалення, електрострум тощо. Адже, якщо дитина не знає як із ними поводитися, намагається їх експлуатувати без нагляду дорослих – може статися біда.

В умовах канікул або позашкільного дозвілля діти, залишаючись наодинці, шукають для себе розважги – граються сірниками, вирушають у закинуті будівлі, до водойм тощо. Для гарних світлин в соціальних мережах шукають екстремальні місця для фото, що в результаті нерідко призводить до трагедій.

Тож, з метою попередження трагедійпросимо вас, батьки, подбати про безпеку дітей нашої громади. Зокрема:

• тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях і постійно розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь;
  • не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не в змозі самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути;
  • перевірте справність електромережі та не дозволяйте малолітнім дітям самостійно користуватися побутовими приладами;
  • не доручайте дітям наглядати за печами, що топляться;
  • виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо;
  • обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та службу порятунку за номером «101».

Пам'ятайте, що ваша безпека та безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!