Вільшанська сільська рада
Вільшанська сільська рада Житомирського району Житомирської області

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ В ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

Дата: 10.12.2020 12:54
Кількість переглядів: 1268

Чуднівський районний сектор управління ДСНС попереджає про небезпеки у зв'язку з настанням зими та просить дотримуватись правил безпеки! 

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ ОЖЕЛЕДИЦІ
Ожеледиця – шар льоду на земній поверхні, що утворюється після дощу або відлиги при температурі повітря від 0 до 5 градусів. Тривалість її коливається від 1 години до 20 діб .
Ожеледиця частіше всього утворюється перед теплим атмосферним фронтом і провіщає подальше потепління, настання відлиги, дощів .
Визначальним фактором небезпеки ожеледиці є не так інтенсивність, як тривалість цього явища.
Це дуже небезпечне явище. Лід намерзає на стовпах, деревах, проводах і реальною небезпекою стає можливість падіння різних конструкцій та предметів. У цих умовах необхідно виключити знаходження людей під лініями електропередач та поблизу їх опор. 

Під час ожеледиці велика небезпека посковзнутися і отримати травму при падінні. Щоб не потрапити в число потерпілих, рекомендується звернути увагу на те, як треба йти: 
- ходити не поспішаючи, ступати на всю підошву, ноги трохи розслаблені в колінах;
- не тримати руки в кишенях, крім цього руки мають бути вільні від речей (сумок); 
- пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку падіння, тому виходьте з будинку неквапом;
- обходьте металеві кришки люків, які вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
Для того, щоб зменшити можливість отримати травму, потрібно навчитися падати. Падати в ожеледицю слід з мінімальною шкодою для свого здоров'я. При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс втриматися на ногах та знизити висоту падіння. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково переверніться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
Біда багатьох людей полягає в тому, що в момент падіння вже в абсолютно безнадійному положенні, вони намагаються, щоб там не трапилось, утриматись, хоч інколи розумніше було б упасти.       
Тут діє багато чинників: 
інстинктивне бажання зберегти рівновагу; острах виявитись смішним для навколишніх; небажання бруднити одяг.
Часом вдається втриматись, але якщо таке падіння супроводжується спробами встояти, то воно може закінчитись важкими травмами: вивихами та навіть переломами.
Пом’якшити падіння можливо тільки активно керуючись ним.

ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ НА ЛЬОДУ

З настанням зими  водойми вкриваються кригою, і багато хто з нас використовує це природне явище в різних цілях. Діти із задоволенням роблять ковзанки, дорослі використовують для переходу,  щоб зменшити шлях. Тому виникають випадки потрапляння людини в ополонку і якщо людині вчасно та правильно не надати допомогу, це може привести до загибелі і потопаючої людини і рятувальника. 
При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду через річку, не зайвим буде витратити декілька хвилин на березі на вивчення  географії річки або озера, що замерзло. Для початку постаратись примітити стежку або сліди. Якщо їх немає – намітьте з берега свій маршрут, переконатись у міцності льоду за допомогою пешні і обов’язково візьміть палицю. Насамперед подивіться, чи немає небезпечних місць. Якщо лід недостатньо міцний, то потрібно припинити рух і повертатись своїми слідами, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
Користуватись майданчиками для катання на ковзанах, що обладнуються на водоймах, дозволяється лише після ретельної перевірки міцності льоду. Товщина льоду повинна бути не менше 12 см, а при масовому катанні не менше 25 см.
Є дуже багато любителів підводного лову. Рибалкам потрібно пам’ятати:
- не рекомендується на невеликому майданчику робити багато ополонок, або близько одна від одної, це послаблює лід (робити ополонки одну від одної на відстані 5-6 метрів);
- не можна стрибати і бігати по льоду, збиратися великими групами у місцях, де багато ополонок – лід може не витримати навантаження і розколотись;
- темні плями на рівному, вкритому снігом  льоду, означають, що він тонкий;
запорошений снігом лід наростає дуже повільно. 
Збираючись на зимову рибалку необхідно взяти собою рятувальний жилет та міцну мотузку довжиною 15 - 20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на іншому кінці
Категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на водних об’єктах алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини.

ПАМ'ЯТАЙТЕ !
Щоб уникнути нещасних випадків, треба виконувати такі правила безпеки:
- не виходити на лід, міцність якого невідома, та в період осіннього льодоставу, весняного паводку, льодоходу;
- ніколи не ходити на лід одному, а тільки гуртом. Якщо хто-небудь провалиться у воду , буде кому надати допомогу;
- лід може бути неміцним біля стоку вод;
- тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під заметами снігу,  в місцях, де водорості вмерзли в лід (він весь у дірочках);
- слід обійти ділянки, покриті товстим шаром снігу ( під снігом лід наростає повільніше і завжди тонкіший );
- тонший лід там, де б’ють підземні ключі, де швидка течія або струмок впадає у річку.
- не виходити на тонку кригу (крига темного кольору). Безпечною є крига товщиною від 7 до 20 см (зеленуватий відтінок).

У разі провалювання під лід, той, хто провалився, повинен розставити руки по боках по краю льоду, щоб утриматись на поверхні і не піти під лід і кликати на допомогу. Поки вона  надійде намагатися зберігати спокій, не борсатися у воді. Під час провалювання може виникнути “Лабіринтова криза” – виражається в раптовому приступі запаморочення і втраті напрямку. Виникає за раптового проникнення холодної води у вушні канали, прориву барабанних перетинок через тиск на глибинні близько 3 м. Криза триває 1-2 хвилини. Потерпілий може врятуватися, якщо вибереться на поверхню льоду і зорієнтується по світлу або суші. При спробах вибратись на лід, тим самим стараючись не обламувати його, без різких рухів треба спробувати вибратися, наповзаючи грудьми та почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись із пролому, треба відкотитися, а потім повзти у той бік , звідкіля прийшов (і де міцність льоду, таким чином перевірено) . Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас бігти і зігрітися, будьте обережними до самого берега . Ну а там вже не зупиняйтеся, поки не добіжите у тепле приміщення. 

ОБЕРЕЖНО – БУРУЛЬКИ!
Пересуваючись селом чи містом в період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах. По можливості необхідно триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Будьте обережні, бережіть себе - це запорука безпечного перебування на вулиці при погіршенні погодних умов, особливо у зимовий період!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь