Лесі Українці – 150!
25 лютого виповнюється 150 років з дня народження нашої землячки, видатної української поетеси, драматургині, першої української модерністки та громадської діячки Лариси Косач-Квітки, відомої світові як Леся Українка. Людини, яку Іван Франко назвав «єдиним мужчиною в нашому письменстві».
Леся Українка була і залишалася людиною бурхливих пристрастей: чим більше життя прагнуло від неї забрати, тим більше вона жадала взяти. Вона отримала чудову освіту (спочатку – під керівництвом мами, потім – займаючись самоосвітою), знала біля десятка мов. Через хворобу (а точніше – через потребу постійного лікування) об’їздила всю Європу, довгий час жила в Італії та Єгипті. Любила бувати в театрі та опері (відвідала майже всі найкращі європейські театри), прекрасно розбиралася в європейському мистецтві, скрізь записувалася до найкращих бібліотек, цікавилась новинками літератури та науковими працями. Всіляко просувала європейські тенденції в українську культуру, стала однією з провісників модернізму в українській літературі.
А ще вона знала більше 500 народних пісень, прекрасно грала на роялі, малювала картини. Саме їй ми завдячуємо появою в українській мові слів «промінь» і «напровесні».
Леся Українка — без перебільшення одна із найвизначніших постатей в історії української літератури, поряд із геніальними Тарасом Шевченком та Іваном Франком.
Вільшанська сільська рада, як і вся Україна, приєдналась до відзначення ювілейного дня народження Лесі Українки. У закладах освіти та культури організовано тематичні виставки, книжкові полиці, фото-куточки, урочисті заходи, виховні години тощо.
Учні закладів загальної середньої освіти сільської ради приєднались до поетичного марафону із читання віршів Лесі Українки, присвяченого 150-річчю від дня народження нашої видатної землячки у мережі «Facebook».
Працівники культури громади підготували відеоролик до 150-го дня народження Лесі Українки, який можна переглянути тут.