Правова допомога для кожного: юридичні консультації онлайн через мобільний застосунок
З розвитком цифрових технологій, здається, чи не кожна сфера нашого життя почала активний перехід в онлайн. А як щодо правової допомоги? Нині, аби державнии? сервіс, який декларовано державою – доступ до правосуддя, – міг бути застосовании? кожною людиною, в якоі? є мобільнии? телефон, юридичні консультації теж надаються через онлайн-системи.
Базову правову допомогу можна і потрібно надавати онлаи?н. Людям зовсім не обов’язково щоразу фізично відвідувати центри і бюро правової допомоги, які сьогодні працюють. Наближення надавачів послуг до тих, хто цих послуг потребує, є вимогою часу. Адже карантин, запроваджений у країні через епідемію коронавірусу, змінив повсякденне життя українців, вніс чимало коректив у роботу підприємств, установ та організацій. Система безоплатної правової допомоги — не виняток, адже необхідно було швидко організувати роботу в новому форматі.
В Європі, наприклад, вже давно знайдено рішення, коли кожен може отримати кваліфіковану юридичну консультацію онлайн, не виходячи з дому. В Україні такі сервіси дещо «молодші», але через це – не менш дієві.
Так, у липні 2020 року було презентовано мобільний застосунок «Безоплатна правова допомога». Це, так би мовити, «юрист у смартфоні». За його допомогою можна перевірити, чи маєте ви право на безоплатну вторинну правову допомогу, надіслати запит на отримання адресної правової допомоги, знайти за допомогою геолокації найближчий центр або бюро правової допомоги, автоматично зателефонувати на єдинии? номер системи БПД 0 800 213 103, замовити письмову юридичну консультацію тощо.
Чому варто собі на смартфон встановити застосунок «Безплатна правова допомога»?
Тому що в ньому зібрано все, що стосується послуг системи БПД:
- посилання на профільний закон;
- роз’яснення «первинка-вторинка»;
- можна швидко з’ясувати, хто має право на вторинку;
- є телефон гарячої лінії;
- запит на email-консультацію під рукою;
- можна дати запит на отримання адресної допомоги;
- можна знайти, де найближчий центр або бюро (+карта);
- є контакти центральних органів влади;
- можна дізнатися, які ще ГО можуть надати правову допомогу в регіоні;
- можна прочитати найактуальніші консультації з довідково-інформаційної платформи «WikiLegalAid».
Завантажити застосунок «Безоплатна правова допомога» можна у Google Play чи App Store за посиланням: https://bit.ly/3hwwgqR.
Крім того, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від ґендерно зумовленого насильства й торгівлі людьми, ветерани АТО/ООС та члени сімей загиблих, особи з інвалідністю можуть отримати правову інформацію з широкого кола питань ще й завдяки іншому мобільному застосунку – «Твоє право».
Цей додаток – це мобільний порадник, який акумулює в собі відповіді на найбільш актуальні питання правового характеру разом із визначеннями, поясненнями, посиланнями на відповідні нормативно-правові акти, алгоритмами, прикладами потрібних заяв та документів для визначених категорій громадян. У додатку користувач отримує покроковий алгоритм дій стосовно захисту та відновлення своїх прав, а також максимум корисної інформації та посилання на законодавчу базу. Разом із тим, застосунок «Твоє право» містить не лише правову інформацію, а й надає можливості переходу на зовнішні ресурси, наприклад на електронні державні сервіси.
Застосунок «Твоє право»:
- цілодобово доступний у смартфоні;
- працює онлайн та офлайн;
- доступний українською й російською мовами;
- інформує про всі найважливіші новини через push-повідомлення;
- дозволяє зберігати вибрані статті в особистому кабінеті (функція «додати до обраного»);
- має функцію поширення інформації через кнопку «поділитися інформацією».
Завантажити застосунок у телефон можна за цим посиланням: https://bit.ly/3iorbkE
Також отримати юридичні консультації онлайн можна через:
- месенджер Фейсбук-сторніки системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid
- Телеграм-чат http://www.legalaid.gov.ua/telegram.html
- Вайбер http://www.legalaid.gov.ua/viber.html
Отже, в Україні можна отримати безоплатну правову допомогу безпечно вдома.
За більш детальнішим роз'ясненням, Ви можете звернутися до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за телефонами
(04143) 4-14-42, 068-291-90-18
або на номер контакт-центру безоплатної правової допомоги
0800-213-103