Діалог із жителями Волосівки
Сьогодні, 16 квітня, у сільську раду прибули педагогічні працівники та батьки учнів Волосівської школи з метою проведення зустрічі із керівництвом громади.
Візит спричинений прийнятим напередодні на сесії Вільшанської сільської ради рішенням № 653 «Про винесення на громадське обговорення проєкту рішення «Про ліквідацію Волосівської ЗОШ І-ІІ ст.», яке передбачає проведення громадського обговорення проєкту рішення щодо ліквідації Волосівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, розташованої у селі Волосівка по вулиці Набережній, 1-Б.
Директор школи Надія Розмаїта та її колеги звернулись із проханням відтермінувати розгляд питання про ліквідацію Волосівської школи та розповіли, що на даний час у закладі освіти навчається 40 учнів, на наступний навчальний рік очікується 35. У школі створено усі необхідні умови для здобуття освіти учнями: щороку проводився косметичний ремонт, встановлено пожежну сигналізацію, проведено заміну вікон, школа має багату історію та є окрасою села. Місцеві жителі зібрали підписи від населення Волосівки проти закриття навчального закладу.
Сільський голова Сергій Мельник та керуючий справами (секретар) виконавчого комітету Валентина Ратошнюк, спілкуючись із гостями, наголосили, що у процесі освітньої реформи закриття малокомплектних шкіл є неминучим. Школа у селі має існувати для дітей, а не для учителів, і потрібно тверезо оцінювати ситуацію, жити реаліями, а не ілюзіями і минулим. Свого часу не було докладено максимуму зусиль, щоб діти із Кілок та Подолянець навчались у Волосівській школі, а тепер на цей крок не підуть батьки дітей.
У Волосівській ЗОШ І-ІІ ст. на початок наступного 2021/2022 навчального року прогнозується лише 35-37 учнів. Через таку малу кількість учнів у класах закладу розмір державної освітньої субвенції на оплату праці педпрацівників буде недостатнім і Волосівська школа «відтягуватиме» кошти з інших закладів загальної середньої освіти Вільшанської територіальної громади.
Для порівняння: відповідно до кошторисних розрахунків (враховуючи обов’язкові витрати на оплату праці, за енергоносії та продукти харчування) вартість навчання одного учня КЗ «Вільшанський ліцей» у 2021 році складе приблизно 32,6 тис. грн., Карповецької ЗОШ І-ІІІ ст. – 52,0 тис. грн., Галіївської ЗОШ І-ІІІ ст. – 56,9 тис. грн., Трощанської ЗОШ І-ІІІ ст. – 57,5 тис. грн., а Волосівської ЗОШ І-ІІ ст. – 82,3 тис. грн. (!).
Недостатність фінансування приведе до того, що буде необхідно педагогічним працівникам усіх шкіл, а не тільки Волосівської, зменшувати розмір надбавки «за престижність», премію до Дня вчителя, щорічну грошову винагороду в кінці року тощо. Крім того, зникне повністю залишок освітньої субвенції, який громада використовувала у 2020 та 2021 роках на закупівлю комп’ютерної та господарської техніки (ноутбуки, БФП, ламінатори, бензопили, мотокоси та ін.), встановлення сучасних металопластикових вікон, виконання протипожежних заходів та монтаж нової сучасної блочно-модульної твердопаливної котельні у Вільшанському ліцеї тощо.
Бюджетні кошти необхідно використовувати ефективно та раціонально, вкладаючи у розвиток громади.
Директор Вільшанського ліцею Ігор Гопкало зауважив, що адміністрація опорного закладу нікого не просить і не примушує навчатися у ліцеї, але якщо будуть надходити відповідні заяви від батьків дітей – заклад готовий їх прийняти на навчання.
Нагадуємо, що з 19 квітня по 18 травня 2021 року триватиме громадське обговорення проєкту рішення Вільшанської сільської ради «Про ліквідацію Волосівської ЗОШ І-ІІ ст.». Враховуючи карантинні обмеження, просимо Вас долучитись до громадського обговорення, надсилаючи Ваші думки та пропозиції щодо проєкту даного рішення на електронну адресу Вільшанської сільської ради s.vilshanka@ukr.net, або поштою за адресою: 13224, Житомирська область, с. Вільшанка, вул. Короченська, 2, Вільшанська сільська рада.
Усі думки, позиції та аргументи будуть опрацьовані та вивчені і, у підсумку, враховані депутатами Вільшанської сільської ради при прийнятті цього складного рішення.