Вільшанська сільська рада
Вільшанська сільська рада Житомирського району Житомирської області

ДСНС закликає: НЕ ПАЛІТЬ СУХУ РОСЛИННІСТЬ!

Дата: 01.09.2021 12:02
Кількість переглядів: 795

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ !

 

 Існує багато типів природних ландшафтів із високою пожежною небезпекою, які безпосередньо межують з населеними пунктами. В селах досить часто житлові будинки та господарські споруди розміщуються поблизу лісових насаджень, ділянок вкритих трав’янистою рослинністю або кущами, сільськогосподарських угідь чи пасовищ, де існує високий ризик виникнення та розвитку природних пожеж, які можуть загрожувати життю та здоров’ю населення, а також їх майну.

        

Виникнення пожеж у природних екосистемах здебільшого є явищем сезонним. У степах, на перелогах та пасовищах найбільш пожежонебезпечним є весняний період (небезпека загоряння сухої трави), на сільськогосподарських угіддях – літньо-осінній (період жнив та після збору урожаю), у лісах – від сходу снігового покриву і до настання осіннього періоду із дощами. В останні роки у зв’язку із змінами клімату пожежі виникали й в інші періоди.

            

Гасіння пожеж у природних екосистемах – надзвичайно складне та відповідальне завдання і є небезпечним, вартісним та трудомістким, а відсутність оперативного реагування на пожежі часто призводить до масштабних екологічних наслідків і навіть людських втрат.

          

Для громадян та підприємств, що проживають або працюють у зоні ризику, тобто безпосередній близькості до потенційно пожежонебезпечних природних ландшафтів існують наступні загрози від пожеж:

 

загроза життю та здоров’ю людей через високу температуру та дим;

-  пошкодження майна, втрата приватної та державної власності чи інших цінностей;

-  пошкодження та     втрата      сільськогосподарської    продукції,       загибель свійських тварин;

-  знищення лісів, флори та фауни;

-  негативний екологічний вплив;     

 

Загалом, враховуючи здатність природних екосистем, особливо пірогенного типу, до післяпожежного відновлення, прямі та непрямі наслідки пожеж для життя людей та їх майна є в рази більшими, ніж збитки завдані природним екосистемам.

 

Згідно зі статистичними даними, понад 90 % всіх природних пожеж в Україні виникають внаслідок діяльності людей.

 

 Причини виникнення пожеж у природних екосистемах:

 

- умисний підпал;

-  розкладання багаття у лісі, недотримуючись правил пожежної безпеки (особливо небезпечно в пожежонебезпечний період);

-  загорання сухої трави чи підстилки від кинутого недопалка (часто пожежі починаються біля доріг, як наслідок викинутого з автомобіля недопалка);

-  дитячі ігри з вогнем ;

-  під час робіт із збору врожаю (через пально-мастильні матеріали та іскри від техніки).

Враховуючи вищезазначене ЗАКЛИКАЄМО жителів громади неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час пожежонебезпечного періоду.

 

НАГОЛОШУЄМО, що  4 березня 2021 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки» від 3 лютого 2021 року № 1187-IX, який передбачає підвищення штрафів.

 

     Так, порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (стаття 175 КУпАП) – до 1700-3400 гривень для громадян та 3400-5100 гривень для посадових осіб;

 

знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі (стаття 77 КУпАП) – до 1530 – 4590 гривень для громадян і на посадових осіб - 4590 – 15300 гривень.

 

за випалювання рослинності або її залишків (стаття 77-1 КУпАП) – до 3060 – 6120 гривень для громадян і на посадових осіб - 15300 – 21420 гривень.

 

 

Житомирське районне управління ГУ ДСНС України у Житомирській області

Фото без опису 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь