Уродженка Карповець здобула «срібло» на Паралімпійських іграх у Токіо

Дата: 07.09.2021 14:05

Днями завершилась змагальна програма літньої Паралімпіади-2020 у Токіо.

Українські паралімпійці показали чудовий результат. За час виступів у Токіо збірна України здобула 98 медалей: 24 золоті, 47 срібних та 37 бронзових. Українці виступали у п'ятнадцяти видах спорту, в десяти з них змогли здобути нагороди.

Найвдалішим для України стало плавання – 43 медалі, а на другому місці легка атлетика – 24. Водночас у стрільбі українці розділили перше місце з Китаєм за кількістю медалей – шість.

За загальною кількістю нагород Україна замкнула першу п’ятірку. А у медальному заліку наша Батьківщина закінчила виступ на шостому місці – попереду Китай, Велика Британія, США, ПКР та Нідерланди.

Для збірної України це друга найрезультативніша Паралімпіада за кількістю медалей. У Токіо-2020 Україна встановила рекорд за срібними медалями та повторила результат Пекіна й Афін за кількістю золотих нагород. 23 українські атлети здобули більше однієї нагороди за час Ігор у Токіо. Лідерами за кількістю здобутих медалей стали плавці, а Максим Крипак отримав звання найтитулованішого спортсмена цих Ігор.

Надзвичайно приємно для нас, що 66-ту медаль на Паралімпіаді-2020 для України здобула наша землячка. 31 серпня 24-річна українка Юлія ШУЛЯР, уродженка села Карпівці нашої громади, завоювала «срібло» у бігові на дистанцію 400 метрів серед жінок у класі Т20.

На даний час Юлія живе в Івано-Франківську, тренується під керівництвом Заслуженого тренера України з легкої атлетики Євгена Єрузеля. Юлія Шуляр — член збірної команди України з легкої атлетики серед спортсменів з порушеннями розумового і фізичного розвитку. Займається легкою атлетикою в Івано-Франківському обласному центрі "Інваспорт".

Це перша медаль такого рівня в кар'єрі Юлії. Бігунка, для якої Ігри в Токіо стали дебютними в кар'єрі, показала другий результат у кваліфікації, подолавши дистанцію за 57.58 секунди. Вона виграла свій забіг із паралімпійським рекордом, проте в наступному відбірковому забігові його побила американка Бріанна Кларк (56.07).

У фіналі Шуляр також фінішувала другою, але покращила персональний рекорд – 56.18 секунди, поступившись лише однією секундою переможниці із США.

Ми щиро радіємо успіхам Юлії! Тішимось її здобутками та наполегливістю. Бажаємо Юлії міцного здоров’я, гарної долі, вдалих стартів та рекордних фінішів!