Новий рік – нові виклики у галузі медицини

Дата: 03.01.2022 23:45

Разом із новими планами, новими мріями і новими задумами, 2022 рік приніс нам і нові серйозні виклики.

Лише кілька тижнів тому відбулась розширена нарада зі старостами та працівниками медичних закладів, що розташовані на території Вільшанської сільської ради, за участі керівництва КНП «Чуднівський центр первинної медико-санітарної допомоги», в ході якої було обговорено подальше функціонування мережі закладів медицини громади.

Голова громади Сергій Мельник запевнив, що сільська рада і надалі фінансуватиме утримання приміщень медичних закладів, як це відбувалось раніше.

Проте на даний час, відповідно до звернень КНП «Чуднівський ЦПМСД», постало питання у необхідності дофінансування із сільського бюджету виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я (нагадаємо, що у 2021 році Вільшанською сільською радою було виділено 220 тис. грн. на виплату заробітної плати фельдшерам фельдшерських пунктів с. Дібрівки та с. Подолянець, аби уникнути закриття цих ФП). Крім того, озвучено про доцільність проведення оптимізації мережі закладів, що надають медичні послуги жителям громади, зокрема у населених пунктах з малою кількістю населення (зменшення ставок).

Фото без описуДо Вільшанської сільської ради з альтернативною пропозицією звернулись представники мережі медичних закладів «SuperЛікар», і 29 грудня аспекти даної пропозиції були обговорені під час зустрічі засновника «SuperЛікар» Ірини Лавренчук з керівництвом ради, старостами округів та медичними працівниками громади.

Ірина Олегівна поінформувала, що у разі переходу медичних закладів первинної ланки під керівництво «SuperЛікар», існуюча мережа буде збережена, проте з істотними змінами. Зокрема, пропонується ФАП с. Вільшанки перетворити в амбулаторію загальної лікарської допомоги, де на постійній основі працюватиме сімейний лікар, у Карповецькій амбулаторії працюватиме 2 сімейні лікарі.

Крім того, проводитиметься щотижневий прийом сімейними лікарями у ФАПах та ФП громади за наступним орієнтовним графіком (у процесі роботи в графік можуть бути внесені зміни):

• у Трощі: щовівторка з 8.00 до 14.00 год. та щоп’ятниці з 14.00 до 18.00 год.;
  • у Бейзимівці: щопонеділка з 14.00 до 18.00 год. та щочетверга з 8.00 до 13.30 год.;
  • у Галіївці: з 8.00 до 14.00 години щовівторка та з 14.00 до 18.00 год. щочетверга;
  • у Малій Волиці: щовівторка з 14.00 до 18.00 год.;
  • у Дібрівці: з 14.00 год. до 18.00 год. щосереди;
  • у Кілках: щосереди з 8.00 до 14.00 год;
  • у Волосівці: з 8.00 до 14.00 год. по п’ятницях.

В інший час відвідати сімейного лікаря можна буде, як і зараз, в одній із амбулаторій чи в медичному центрі за попереднім записом. На базі закладів охорони здоров’я громади буде можливість безкоштовно здати основні аналізи та отримати первинну медико-санітарну допомогу, передбачену законодавством, заклади будуть комп’ютеризовані, а також відбудеться багато інших змін.

На даний час – це лише альтернативна пропозиція, яка може допомогти зберегти існуючу мережу медичних закладів громади.

Проте вирішувати – нам усім разом.

Тому, шановні жителі громади, запрошуємо вас взяти участь у зборах-обговореннях питання подальшого функціонування медичних закладів громади у ваших населених пунктах, які відбудуться за наступним графіком:

Населений пункт

Місце проведення