Не провокуйте пожежі у природних екосистемах!

Дата: 01.08.2022 17:14

Фото без описуШановні громадяни! Не провокуйте пожежі у природних екосистемах!

На території області знову почастішали випадки виникнення займань у природних екосистемах, так як суха вітряна погода сприяє збільшенню пожеж. З початку року вже виникло 632 таких загоряння, внаслідок яких вогнем пройдено понад 1170 га. Сюди входять лісові пожежі, займання торфу, а також сухотрав’я.

Найчастіше причинами подібних займань є людський фактор – адже траву підпалюють навмисно, або вона загоряється від кинутого недопалка чи не загашених багать. А суха та вітряна погода сприяє миттєвому поширенню вогню на значні площі. Часто пожежі розповсюджуються і на житлові та господарські будівлі. Також вогонь може перекидатися з відкритих територій і на лісові масиви.

Отже, доки триває пожежонебезпечний період, рятувальники закликають громадян не випалювати сухотрав’я, оскільки це не тільки завдає шкоди здоров’ю, а й руйнує природні екосистеми. А у випадку виникнення будь-яких надзвичайних подій чи ситуацій терміново звертатися до Служби порятунку за номером «101»!

ГУ ДСНС України

у Житомирській області