Вакцинація проти ВПЛ: коли починати щеплювати дітей?

Дата: 27.01.2023 11:10

Фото без описуВірус папіломи людини (ВПЛ) є найпоширенішою інфекцією, що передається статевим шляхом. Вона може поширюватися через побутові предмети, а також від матері до дитини.

Щеплення проти ВПЛ захищає дівчат від розвитку раку шийки матки, а дівчат та хлопців – від раку порожнини рота й горла, статевих органів та ануса.

Вакцину можна вводити як до, так і після початку статевого життя, а курс імунізації може складатися з двох або трьох щеплень.

В Україні щеплення проти папіломавірусу входить до переліку ‎рекомендованих, тому вакцину потрібно купувати самостійно в аптечній мережі.

Дві дози вакцини рекомендовано робити:

• Дітям 9-14 років з інтервалом у 6-12 місяців.

Три дози вакцини рекомендовано робити:

• Людям від 15 до 26 років.

• Дітям від 9 до 14 років, які отримали дві дози вакцини проти ВПЛ, з інтервалом менше ніж 5 місяців.

• Людям віком від 9 до 26 років з ослабленим імунітетом.

Як жінкам, так і чоловікам бажано щепитися до 26 років, оскільки в старшому віці вакцинація може бути не такою ефективною. Втім, після консультації з лікарем дорослі у віці від 27 до 45 років також можуть зробити щеплення.

Щоб щепити дитину проти ВПЛ, зверніться до сімейного лікаря.

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України»