ДСНС ІНФОРМУЄ
28 січня о 14:44 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Житомирській області надійшло повідомлення про пожежу у житловому будинку в с. Грабняк Хорошівської територіальної громади Житомирського району. На пожежі загинули 2 дітей - дівчатка 2021 та 2022 р.н. Вогнем пошкоджена ковдра, ліжка у кімнаті, обвуглені стіни. Підрозділи ГУ ДСНС на гасіння пожежі не залучалися. Причина пожежі наразі встановлюється. Загорілося дитяче ліжко, що стояло впритул до груби, і речі на ньому. За попередньою інформацією, цього дня батьки з трьома старшими дітьми на деякий час пішли до сусідів, вдома залишилися двоє менших діток. А коли повернулися і відкрили двері веранди, то побачили у будинку дим, а в одній із кімнат на підлозі виявили дітей без свідомості. Їх винесли на вулицю і спробували привести до тями, але нічого не вийшло. На місце події були викликані поліція та медики швидкої допомоги. Усі обставини надзвичайної події встановлюються, з батьками працюють фахівці Нацполіції», - зазначають в ДСНС.
8 грудня в селі Вербівка Коростенського району на пожежі в будинку загинули троє дітей віком до 5 років, їх мати отримали опіки.
Житомирські рятувальники черговий раз наполягають на дотриманні основних Правил пожежної безпеки під час опалювального періоду та наголошують, що під час експлуатації пічного опалення не допускається:
- залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- користуватися печами, які мають тріщини;
- розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;
сушити (складати, підвішувати) на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;
- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника; здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топливника;
- використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;
- прокладати димоходи (борови) опалювальних печей поверхнею горючих основ;
- здійснювати топлення печей під час проведення у приміщеннях масових заходів;
- використовувати для димових труб асбестоцементні й металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев'яні димоходи.
При виникненні пожежі телефонуйте 101 або 112