ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ДО ПРОЕКТУ БЮДЖЕТУ ВІЛЬШАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА 2025 РІК
Показники бюджету Вільшанської сільської територіальної громади на 2025 рік сформовано з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, які враховують дії правового режиму воєнного стану, а також змін до Податкового кодексу України.
Основними завданнями бюджетної політики територіальної громади є:
- планування реальних надходжень бюджету на основі прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку країни та територіальної громади з урахуванням динаміки бази оподаткування і фактичного рівня відповідних надходжень за минулі періоди;
- забезпечення самостійності бюджету, зміцнення фінансової спроможності громади села, підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами;
- використання фінансових ресурсів таким чином, щоб отримати максимальний економічний ефект і вирішити найбільш нагальні та важливі завдання.
Загальна характеристика соціально-економічного стану
Вільшанської сільської територіальної громади
Вільшанська сільська територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» 23 грудня 2018 року.
До її складу входять 6 старостинських округів, з них 12 населених пунктів: села Бейзимівка, Вільшанка, Волосівка, Галіївка, Дібрівка, Карпівці, Кілки, Мала Волиця, Подолянці, Троща, Шевченка, Ясопіль.
Адміністративним та культурним центром територіальної громади є село Вільшанка, яке розміщено на вiдстанi 55 км від обласного центру.
Громада розташована у південно-західній частині Житомирської області.
Географічне розташування надає Вільшанській сільській територіальній громаді низку транспортних і логістичних переваг:
В територіальній громаді налічується 3 заклади з надання дошкільної освіти : Вільшанський ЗДО «Пізнайко», Трощенський ЗДО «Сонечко» та Волосіввський ЗДО «Сонечко». Галіївський ЗДО «Дзвіночок» та Карповецький ЗДО «Калинка» реорганізовано шляхом приєднання до Галіївського та Карповецького ліцеїв.
Станом на 01.01.2025року рахується 4 заклади, які надають повну загальну середню освіту: КЗ «Вільшанський ліцей», КЗ «Галіївський ліцей», КЗ «Карповецький ліцей» та КГ»Трощанський ліцей».
Чисельність бібліотечних закладів рахується -7. Чисельність установ культури станом на 01.01.25 року-10, в т.ч.будинків культури-5 та сільських клубів-5.
Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв`язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю здійснює комунальна установа «Центр з надання соціальних послуг».
Агропромисловий комплекс залишається визначальною для економіки громади галуззю, забезпечуючи виробництво сільськогосподарської продукції та потреби населення громади в продуктах харчування.
На території громади зареєстровані та обробляють землю такі господарства: ТОВ «АГРАРНИЙ ФОНД ТЕРЕЩЕНКА», ТОВ «АГРОІНВЕСТКОНТАКТ», ТОВ «СПІЛКА ХМЕЛЯРІВ ТА ПИВОВАРІВ» , ТОВ «КАМОМІЛА», ТОВ «АТК», ТОВ «АГРО-РЕГІОН ЛЮБАР», ФГ «М-ФАРМ», ТОВ «КОМ-АГРО», ТОВ «АГРО-РЕГІОН ЧУДНІВ», ФГ «ІВАЩЕНКО», ТОВ «ЯГОДИ ГАЛІЇВКИ», ТОВ «ТНХ-АГРО СЕРВІС», ТОВ «СЕРВІ АГРО ТЕХ», ПАФ «ЛАН», ТОВ «АГРО ТРОПА, ТОВ «БІНФІЛД АГРО ПРОЕКТ», ТОВ «РІАЛ РЕНТ ЕГРІМЕНТ».
На території громади проводить господарську діяльність по виробництву масла вершкового, спредів, молока згущеного та молока сухого ТОВ «ГАЛІЇВСЬКИЙ МАСЛОЗАВОД». Розміщено три підприємства, основним видом діяльності яких є складське господарство : ТОВ «ЧУДНІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР АІК», ПАТ «ЧУДНІВСЬКЕ ХЛІБОПРИЙМАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО» та ТОВ «РІАЛ РЕНТ ЕГРІМЕНТ»
Кращі бюджетоутворюючі платники , якими забезпечено надходження податків до місцевого бюджету: сільськогосподарські підприємства ТОВ «КУСТО АГРО ФАРМІНГ»,ТОВ «Агроінвестконтакт»; ТОВ «ТНХ-АГРО СЕРВІС», СТОВ «Спілка хмелярів та пивоварів», ТОВ «СЕРВІСАГРОТЕХ», промислове підприємство ТОВ «Галіївський маслозавод», ТОВ «ЧУДНІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР АІК», ТОВ «РІАЛ РЕНТ ЕГРІМЕНТ», АТ «Укрзалізниця»
Із перелічених суб’єктів господарювання забезпечено сплату ПДФО до бюджету за січень-листопад 2024 року в значних розмірах :
-ТОВ «КУСТО АГРО ФАРМІНГ» -4768,1 тис.грн.;
-ТОВ «Галіївський маслозавод» -4475,8 тис.грн.
- ТОВ «Агроінвестконтакт-4163,0 тис.грн.;
- Відділ ОКМС- 3293,0 тис.грн.
На території громади зареєстровано та здійснює свою діяльність 168 фізичних осіб-підприємців, основними видами діяльності яких є діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування, надання послуг у сфері вантажного автомобільного транспорту, комп’ютерного програмування та оптової торгівлі машинами та устаткуванням та юридичних осіб-44. Крім того зареєстровано платниками окремих видів 15 юридичних осіб.
На соціально-економічний стан в громаді впродовж 2022-2024 років мали вплив широкомасштабна збройна агресія російської федерації та воєнний стан в Україні, який триватиме і в 2024 році. З початку війни в Україні наша громада зазнавала атак з боку російської федерації, в результаті чого були пошкоджені об’єкти комунальної власності та житлові приміщення мешканців. В 2025 році існують високі ризики, пов’язані із продовженням атак російських військ на об’єкти критичної інфраструктури. Все це унеможливлює розроблення реалістичного прогнозу економічного і соціального розвитку громади та, як наслідок, бюджетних показників на 2025 рік.
Пріоритетними завданнями соціально-економічного розвитку
громади у 2025 році є:
-збереження та зростання економічного потенціалу громади, створення
привабливого інвестиційного клімату у громаді та залучення інвесторів у економіку громади;
-
створення сприятливих умов для бізнесів, які можуть релокуватись із територій, які постраждали або знаходяться в зоні ризику внаслідок російсько-української війни;
-
ефективне використання земельних ресурсів громади та об’єктів
комунальної власності;
-
якісне утримання території та об’єктів благоустрою;
-
підвищення рівня енергозбереження та ефективності використання
енергоресурсів у всіх сферах господарювання;
-
розвиток малого та середнього підприємництва, приватної ініціативи у
сфері соціальної та гуманітарної політики:
-
забезпечення соціального захисту та підтримки незахищених верств
населення;
-
підвищення безпеки життєдіяльності населення;
-
забезпечення пріоритетного фінансування соціальних програм;
-
забезпечення подальшого розвитку дошкільної, загальної середньої та
позашкільної освіти;
-
культурний розвиток громадян, зростання духовно-інтелектуального
потенціалу мешканців селищ та сіл громади.
Інформація про виконання бюджету громади за 11 місяців 2024 року
Загальний обсяг доходної частини бюджету громади за січень-листопад 2024 року заплановано в сумі 63932,1 тис. грн., в тому числі міжбюджетних трансфертів – 21523,2 тис. грн. За 11 місяців фактично надійшло до загального фонду місцевого бюджету 63309,4 тис.грн., в т. ч. офіційні трансферти- 23840,8 тис. грн, власні надходження – 41786,2 тис.грн.
Порівняно з минулорічним показником до Загального фонду місцевого бюджету надійшло власних доходів на 8654,2 тис.грн. більше. Надходження в розрізі основних бюджетоутворюючих податків:
- податок та збір на доходи фізичних осіб: фактично надійшло за 11 місяців 2024 року 26532,7 тис. грн., питома вага в надходженнях загального фонду місцевого бюджету становить 63,5%; , порівняно з 2023 роком надходження збільшились на 4619,1 тис. грн.
- місцеві податки – фактично надійшло до бюджету 13880,2 тис. грн., питома вага в загальній сумі надходжень становить 33,2 % , порівняно з 2023 роком збільшились на 1546,6 тис.грн.
З місцевих податків до бюджету територіальної громади надійшло:
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в сумі 1745,8 тис. грн., виконання становить 112,4%;
- плати за землю в сумі 5785,9 тис. грн., що на 759,5 тис.грн. більше планового показника, виконання становить 115,1%;
- єдиного податку в сумі 6310,6 тис. грн., що на 281,4 тис. грн. більше планового показника, виконання становить 104,7%.
Формування дохідної частини бюджету громади на 2025 рік
Показники дохідної частини бюджету громади на 2025рік розроблені на базі основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, які враховують дії правового режиму воєнного стану, та із застосуванням чинних норм податкового законодавства.
При формуванні бюджету громади на 2025 рік враховано:
- фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2023року, виконання доходів бюджету за січень-листопад поточного року та очікуване виконання за грудень 2024 року.
Обсяг дохідної частини бюджету Вільшанської територіальної громади з урахуванням міжбюджетних трансфертів на 2025 рік визначена в сумі 64 014 995 грн., в тому числі загальний фонд бюджету – 63 564 995 грн. та спеціальний фонд – 450 000 грн.
Обсяг дохідної частини загального фонду бюджету громади (без урахування трансфертів з державного бюджету та місцевих бюджетів вищого рівня) на 2024 рік обраховано в обсязі 44 960 095 грн.
Дохідну частину загального фонду селищного бюджету в 2024 році будуть формувати наступні джерела надходжень:
-
податок та збір на доходи фізичних осіб;
-
рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів;
-
рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення;
-
акцизний податок;
-
місцеві податки;
-
плата за надання адміністративних послуг;
-
надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності;
-
державне мито;
-
інші надходження.
Структура надходжень податків до бюджету громади
Податок на доходи фізичних осіб
Основним бюджетоутворюючим податком загального фонду місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого у власних надходженнях становить 66,0% . Загальні надходження складуть 29694,4 тис.грн.
Розрахунок надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2025рік визначено із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, рівня середньої заробітної плати, бази та діючих ставок оподаткування доходів фізичних осіб та продовження тимчасової дії підвищеного нормативу +4% зарахування ПДФО до місцевого бюджету.
Податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати в бюджеті громади на 2025 рік розраховано в сумі – 22130,5 тис. грн.
Прогнозний показник даного виду податку обрахований на базі фактичних надходжень за 11 місяців поточного 2024 року, очікуваних надходжень до кінця року та динаміки надходжень податку від основних бюджетоутворюючих платників.
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата заплановано в сумі 7460,0 тис.грн. Це надходження податку від суми доходів, отриманих від здачі в оренду земельних ділянок (паїв) сільськогосподарським товаровиробникам.
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування заплановано в сумі 58,0 тис.грн. та податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов’язання в сумі 45,9 тис.грн.
|
|
|
Рентна плата
Показник рентної плати та плати за використання інших природних ресурсів в бюджеті громади на 2025 рік передбачено в сумі 283,2 тис.грн., що становить 0,63% надходжень загального фонду бюджету громади.
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування розрахована в сумі 136,9 тис.грн. виходячи із динаміки надходжень за попередні роки та очікуваного виконання за 2024 рік.
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) розрахована в сумі 144,7 тис. грн., виходячи із динаміки фактичних надходжень за попередні роки та очікуваного виконання за 2024 рік.
Очікуються надходження від двох платників, які проводять господарську діяльність на території громади: ДП «Романівський лісгосп АПК» та ФІЛІЯ "БЕРДИЧІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО" ДЕРЖАВНОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА "ЛІСИ УКРАЇНИ".
Розрахунок рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення на 2025 рік здійснено з урахуванням очікуваних надходжень у 2024 році., рентна плата становитиме 1,7 тис.грн.
Внутрішні податки на товари та послуги, а саме акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів заплановано в сумі 448,2 тис.грн., що становить 1,0% в загальній сумі власних надходжень громади на 2025 рік.
Місцеві податки та збори, що сплачуються згідно з Податковим кодексом України на 2025 рік заплановані в сумі 13862,1 тис.грн., питома вага в загальній сумі власних надходжень становить 31,6%.
Із місцевих податків та зборів , які сплачуються до місцевого бюджету:
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначено у сумі – 2003,0 тис. грн., питома вага в загальній сумі надходжень становить 4,4%. Розрахунок суми податку на 2025 рік проведено у розрізі юридичних та фізичних осіб з урахуванням площі житлової та нежитлової нерухомості визначений на базі фактичних надходжень 11 місяців 2024 року, очікуваного надходження за 2024 рік та росту мінімальної заробітної плати ( з 7100,00 грн. до 8000,00 грн.)
Плата за землю
Розрахунок податку на майно, зокрема плати за землю проведено у розрізі юридичних та фізичних осіб зокрема земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, а також із врахуванням індексації нормативно грошової оцінки земельних ділянок, у тому числі сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів).
Прогнозуються надходження плати за землю в сумi 5566,5 тис. грн.,питома вага якої становить 12,4% в загальній сумі власних надходжень.
Надходження плати за землю розраховано на пiдставi даних про фактичнi нарахування земельного податку з фізичних та юридичних осіб у 2024 році, прогноз надходжень орендної плати за землю розраховано відповідно до діючих договорів оренди. А також враховано зменшення надходжень орендної плати за землю від основного бюджетоутворюючого платника ТОВ «РІАЛ РЕНТ ЕГРІМЕНТ» в сумі 693,0 тис.грн.
Динаміка надходжень плати за землю
тис. грн.
|
2022 |
2023 рік |
11 місяців 2024 року |
2025 рік прогноз |
18010500 Земельний податок з юридичних осіб |
1324,0 |
1654,3 |
1591,5 |
1870,2 |
18010600 Орендна плата з юридичних осіб |
2349,5 |
2984,7 |
3438,8 |
2918,6 |
18010700 Земельний податок з фізичних осіб |
515,0 |
590,8 |
602,8 |
615,1 |
18010900 Орендна плата з фізичних осіб |
164,7 |
172,1 |
152,6 |
162,5 |
Єдиний податок
Єдиний податок розрахований в сумi 6287,7 тис. грн., що становить 14,1%, враховуючи фактичні надходження за 11 місяців 2024 року та динаміку його надходжень протягом 2022-2023 років та очікуваних надходжень в 2024 році.
Заплановано надходження єдиного податку з юридичних осіб в сумі 605,0 тис.грн. тис.грн., єдиного податку з фізичних осіб-3890,2 тис.грн. та єдиного податку з сільськогоподарських товаровиробників- 1863,5 тис.грн.
Динаміка надходжень єдиного податку
тис. грн.
|
2022 рік |
2023 рік |
11 місяців 2024 року |
2025рік прогноз |
18050300 Єдиний податок з юридичних осіб |
589,2 |
946,8 |
603,4 |
605,0 |
18050400 Єдиний податок з фізичних осіб |
2656,0 |
3259,6 |
3843,7 |
3890,0 |
18050500 Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників |
1877,2 |
2014,7 |
1863,5 |
1863,5 |
В бюджеті громади заплановано неподаткові надходження в сумі 672,2 тис.грн , що станновить 1,5% власних доходів громади.
Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності визначені в сумі 499,2 тис.грн., в тому числі:
-адміністративний збір за державну реєстрацію заплановано в сумі 431,60 тис.гр.
-плата за надання інших адміністративних послуг запланована у сумі 15,5 тис.грн.
-надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності в сумі 51,5 тис.грн. виходячи із заключених договорів оренди комунального майна.
Надходження державного мита прогнозується в сумi 0,6 тис.грн. При обрахунку враховані фактичні надходження за 11 місяців 2024 року.
Прогнозуються інші неподаткові надходження 136,5 тис.грн.
Доходи спеціального фонду
Прогнозні надходження до спеціального фонду бюджету територіальної громади на 2025 рік обчислено в сумі 450,0 тис. грн. - власні надходження бюджетних установ в сумі 450,0 тис.грн., в тому числі :
- плата за послуги, що надаються бюджетними установами –450,0 тис.грн.
Міжбюджетні трансферти
Крім того, у бюджеті громади на 2024 рік враховано отримання міжбюджетних трансфертів в обсязі 18 604 900 грн., а саме:
-базової дотації- 3 525 000 грн.
- освітньої субвенція-15 079 900 грн. (яка розрахована на січень-серпень 2025 року)
Видаткова частина бюджету громади на 2025 рік
Видаткова частина бюджету територіальної громади на 2025рік сформована відповідно до Бюджетного кодексу України, з урахуванням основних підходів до формування місцевих бюджетів на 2025 рік, доведених Міністерством фінансів України та застосуванням програмно-цільового методу бюджетування.
Розрахунки обсягу видатків місцевого бюджету здійснено з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України, чинних законодавчих актів та Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».
При формуванні видаткової частини бюджету на 2025 рік враховано основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку держави та розмірів державних соціальних стандартів.
Соціальні стандарти на 2025 рік:
-
розмір мінімальної заробітної плати на 2025 рік - 8000 грн.
-
прогнозний посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки - 3195 грн.
-
прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становитиме 2920 грн.
-
для дітей віком до 6 років - 2563 грн.
-
для дітей віком від 6 років до 18 років – 3196 грн.
-
для працездатних осіб – 3028 грн.
-
для осіб, які втратили працездатність- 2361 грн.
Загальний обсяг видатків бюджету громади на 2025 рік заплановано в сумі 64 014 995 грн. грн., у тому числі за загальним фондом бюджету – 63 464 995 грн. та спеціальним фондом – 550 000 грн.
За галузевим спрямуванням видатки бюджету громади діляться наступним чином:
-
державне управління- 16173,4 тис.грн.
-
галузь «Освіта» - 32513,4 тис.грн.
-
соціальний захист та соціальне забезпечення -3026,6 тис. грн.,
-
культура та мистецтво -4246,0 тис. грн.
-
благоустрій населених пунктів- 2895,7 тис. грн.
-
економічна діяльність-3935,2 тис.грн.
-
інша діяльність – 503,0 тис. грн.
-
трансферти – 171,7тис.грн.
При складанні проекту бюджету враховано потребу в коштах на оплату праці працівників відповідно до умов та розміру мінімальної заробітної плати, виходячи з наявних фінансових ресурсів , збережені обов’язкові надбавки, матеріальні допомоги та інші виплати працівникам окремих галузей бюджетної сфери, які застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Обсяг ресурсу бюджету для виплати заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ становить 36251,1 тис. грн. (без врахування освітньої субвенції) , що складає 75,7 % до видатків бюджету громади і розраховувався виходячи із встановлених соціальних стандартів.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв заплановано в сумі 2414,9 тис.грн. , що складає 5,0 % до видатків бюджету громади. Планування видатків на енергоносії проводилося виходячи з натуральних показників споживання та відповідно до діючих тарифів.
Найбільшу питому вагу у видатковій частині загального фонду бюджету громади на 2025 рік -24706,1 тис.грн. (без врахування видатків на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників, за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету), що становить - 51,5%) складають видатки соціальної спрямованості на такі галузі як «Освіта», «Соціальний захист і соціальне забезпечення», «Культура і мистецтво».
На фінансування галузі «Освіта» в бюджеті на 2025 рік передбачені видатки в сумі 17359,4 тис.грн., на соціальний захист і соціальне забезпечення- в сумі 3026,6 тис.грн., на культуру і мистецтво-3867,2 тис.грн.
На оплату праці педпрацівників за рахунок освітньої субвенції передбачені кошти в сумі 15079,9 тис.грн.
Державне управління
В цілому видатки по цій галузі визначені в сумі 16173,3 тис.грн., в т.ч.
обсяг видатків на утримання апарату сільської ради визначений в сумі 11059,2 тис.грн. та її виконавчих органів в сумі 5114,1 тис.грн.
Заробітна плата з нарахуваннями визначена в сумі 10252,2 тис.грн. по апарату сільської ради та по виконавчих органах в сумі 4878,1 тис.грн. Питома вага видатків на заробітну плату з нарахуваннями становить 93,7 % від загального обсягу видатків на дану галузь.
По КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» передбачені в сумі 252,5 тис.грн. Їх планується спрямувати на придбання господарських, канцелярських товарів та паливно-мастильних матеріалів.
Видатки по КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» передбачені видатки в сумі 386,6 тис.грн. Це оплата послуг програмного забезпечення інформаційних систем, плата за доступ до інтернету, ремонт комп’ютера, принтера та оплата послуг по ремонту автомобіля. На 2025 рік заплановано встановлення 10 вікон в Карповецький старостинстький округ, на дані цілі передбачено 180,0 тис.грн.
На оплату комунальних послуг і енергоносіїв видатки заплановані в сумі 227,3 тис.грн., що становить 1,4 % до загального обсягу видатків на отримання органу місцевого самоврядування. Зазначений обсяг видатків розраховано виходячи із середньорічного фактичного споживання за 2024рік, діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту.
На фінансування іншої діяльності у сфері державного управління передбачено видатки в сумі 40,0 тис.грн., в т. ч. 20,0 тис.грн. планується спрямувати на придбання квітів, корзин; 20 000 грн. на проведення заходів з нагоди державних та професійних свят, пам’ятних та ювілейних дат громади та населених пунктів.
Освіта
Найбільшу питому вагу в загальній сумі видатків 51,6% припадає на галузь «Освіта», заплановані видатки становлять 32513,4 тис.грн.
В 2024 році з метою формування оптимальної мережі закладів освіти, ефективного використання матеріально-технічних, кадрових, фінансових та управлінських ресурсів, раціонального використання бюджетних коштів рішенням ради реорганізовано Галіївський ЗДО «Дзвіночок» та Карповецький ЗДО «Калинка» шляхом приєднання до КЗ «Галіївський ліцей» та «Карповецький ліцей». В даних комунальних закладах утворено дошкільні структурні підрозділи.
В цілому видатки на 2025рік на дошкільну освіту заплановані в сумі 4899,7 тис. грн.
Видатки на заробітну плату з нарахуваннями передбачені в сумі 3897,7 тис.грн. Питома вага затверджених видатків на заробітну плату разом з нарахуваннями в загальному обсязі асигнувань на утримання закладів дошкільної освіти по загальному фонду складає 79,5 %.
Видатки на харчування затверджено в сумі 200 000,00 грн., з них –
200 000,00 грн. -кошти спеціального фонду бюджету (батьківська плата за харчування).
Видатки на оплату спожитих енергоносіїв обчислені виходячи з натуральних показників споживання енергоносіїв у 2024 році та з врахуванням прогнозного їх росту у 2024 році і передбачені в сумі 823,0 тис.грн. Питома вага затверджених видатків на оплату спожитих енергоносіїв в загальному обсязі асигнувань на утримання закладів дошкільної освіти складає 16,7 %.
Кошти в сумі 100,0 тис.грн заплановані по КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар», планується спрямувати на придбання миючих засобів, канцелярських товарів, господарського інвентарю, фарби та інших матеріалів, необхідних для проведення ремонту дошкільних навчальних закладів.
На оплату послуг (крім комунальних) передбачені видатки в сумі 20,0 тис.грн.,зокрема на обслуговування протипожежної сигналізації, перезарядка вогнегасників, оплата послуг зв’язку, заправка картриджів.
На оплату інших енергоносіїв та інших комунальних послуг в сумі 3,0 грн. В бюджеті громади не передбачались кошти на придбання дров по причині наявного залишку станом на 01.01.2025року.
Передбачені видатки на проведення навчання з цивільного захисту в сумі 3,0 тис.грн. та інші поточні видатки заплановані в сумі 6,0 тис.грн.
Видатки на загальну середню освіту на 2025 рік заплановані в сумі 11247,6 тис. грн.
Видатки на заробітну плату з нарахуваннями затверджені в сумі 9131,6 тис.грн., що становить 100 % від обрахованої потреби. Питома вага затверджених видатків на заробітну плату з нарахуваннями в загальному обсязі асигнувань на загальну середню освіту складає 81,2%.
Видатки на харчування затверджено в сумі 250,0 тис. грн., з них –
250 000,00 грн. -кошти спеціального фонду бюджету (батьківська плата за харчування).
Видатки на оплату комунальних послуг та спожитих енергоносіїв обчислені, виходячи з прогнозних натуральних показників споживання енергоносіїв у 2024році та з врахуванням прогнозного їх росту у 2024 році і передбачені в сумі 853,0 тис. грн. , в т.ч. на оплату енергоносіїв в сумі 850,0 тис.грн.
На придбання паливно-мастильних матеріалів для підвозу учнів та вчителів, запчастин для ремонту шкільних автобусів, ремонту пил і мотокос, будівельних та господарських матеріалів для поточного ремонту, канцелярських товарів, миючих та дезінфікуючих засобів в бюджеті заплановано 1020,0 тис.грн.
На оплата послуг (крім комунальних) передбачено 177,0 тис.грн. зокрема на оплату послуг зв’язку, заправку картриджів, обслуговування протипожежної сигналізації, перезарядку вогнегасників, страхування транспортних засобів, послуг підвезення учнів.
На 2025 рік запланована оплата праці педагогічних працівників разом з нарахуванням в сумі 15079900. грн.за рахунок освітньої субвенції з Державного бюджету, яка розрахована на січень-серпень 2025 року.
На забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти заплановані видатки в сумі 1208,4 тис. грн.,в т.ч. на заробітну плату разом з нарахуванням 1163,4 тис.грн., на придбання канцелярських товарів- 20,0 тис.грн. та оплату послуг зв’язку, послуг АІС Медок», «Місцевий бюджет», «Дебет+», заправка картриджів в сумі 23,0 тис.грн.
На фінансування соціального захисту і соціального забезпечення територіальної громади передбачені наступні видатки:
На забезпечення діяльності інших закладів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення в сумі передбачено фінансування в сумі 1918,9 тис.грн. Кошти передбачені на утримання комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» та забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою та інвалідністю.
На компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремим категоріям громадян на залізничному транспорті заплановано 280,0 тис.грн.
На надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які нездатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги заплановано 229,7 тис.грн. ( 10 чол. в середньому 1913 грн.)
На надання пільг населенню на оплату житлово-комунальних послуг
( 3 чол. енергоносії, тверде паливо і скраплений газ) передбачено 20,0 тис.грн.
На виплату матеріальної допомоги відповідно прийнятої програми «Турбота» в сумі 150,0 тис.грн. та одноразової допомоги відповідно Програми підтримки осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, сімей зниклих безвісти військовослужбовців та вшанування пам’яті загиблих захисників внаслідок російської агресії та війни в Україні на 2024-2026 роки в сумі 350,0 тис.грн.
На інші програми та заходи у сфері освіти заплановано виплати в сумі 3,6 тис. грн. двом дітям- сиротам відповідно Програми надання одноразової допомоги дітям-сиротам, позбавлених батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку.
На фінансування заходів державної політики з питань дітей та їх соціального захисту передбачені видатки в сумі 78,1 тис.грн. відповідно Програми захисту дітей Вільшанської сільської ради «Дитинство» на 2025-2027 роки.
Обсяг видатків на фінансування галузі «Культура і мистецтво» заплановано видатки на 2024 рік в сумі 4246,0 тис.грн., в т.ч. на фінансування бібліотек- 810,9 тис.грн. та на забезпечення діяльності будинків культури та клубів- 3435,1 тис.грн.
Заплановано видатки на оплату праці з нарахуванням для працівників даної галузі в сумі 3536,0 тис.грн., на придбання предметів, матеріалів, канцелярії, будматеріалів для облаштування території біля меморіальних дошок на суму 480,0 тис.грн., на оплату комунальних та енергоносіїв в сумі 202,0 тис.грн.
Житлово-комунальне господарство
На фінансування бюджетної програми по організації благоустрою населених пунктів затверджені видатки згідно Програми благоустрою сіл на території Вільшанської сільської ради на 2025 рік в сумі 2895,7 тис.грн.
В Програмі передбачено заходи, спрямовані на покращення санітарного стану територій населених пунктів, особливо в місцях загального користування, в місцях безладного нагромадження сміття та прилеглих територій до кладовищ і пам’ятників. Дані кошти заплановано на виконання наступних робіт: благоустрій та санітарна очистка сіл, утримання автобусних зупинок та кладовищ, зимове утримання доріг в належному стані.
Видатки на оплату праці із нарахуванням заплановані в сумі 1499,1
тис. грн.
Видатки на придбання предметів та матеріалів передбачені в сумі 217,0 тис. грн,,на оплату послуг (крім комунальних) – в сумі 870,0 тис. грн.
Кошти передбачені на придбання паливно-мастильних матеріалів, запасних частин для мотокос, бензопил, запчастин для автомобіля, канцелярських приладь, будівельних матеріалів та інш.. На оплату послуг видатки плануються на підгортання сміття, розгортання вулиць від снігу, вивіз сміття ремонт основних засобів, програмне забезпечення інформаційних систем, встановлення в’їзних знаків.
Економічна діяльність
На економічну діяльність сільської територіальної громади передбачені видатки в сумі 3935,2 тис.грн.
На проведення заходів із землеустрою на 2025 рік заплановано 495,5 тис.грн., зокрема на виготовлення землевпорядної документації на земельні ділянки (111,48 га) та виготовлення нормативно-грошової оцінки на водні об’єкти ( 30,52 га).
На інші заходи, пов’язані з економічною діяльністю заплановано 100,0 тис.грн., зокрема на виготовлення технічної документації на приміщення бувшої школи с.Кілки, приміщення аптеки с.Карпівці, приміщення сільської ради с.Бейзимівка.
На сплату членських внесків до асоціації органів місцевого самоврядування в сумі 16,0 тис.грн.
На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету в бюджеті громади передбачено 3323,8 тис грн. на проведення поточного ремонту вулиць та доріг комунальної власності
Інша діяльність
На іншу діяльність передбачені видатки на суму 491,0 тис.грн., зокрема виготовлення паспортів об’єктів водопостачання (артезіанські свердловини) на суму 50,0 тис.грн., виготовлення паспортів на водні об’єкти -88,0 тис.грн. та паспорта поводження з відходами – 65,0 тис.грн.
Заплановано резервний фонд в сумі 300,0 тис.грн. для попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в територіальній громаді.
Міжбюджетні трансферти
Видатки «Інші субвенції з місцевого бюджету» заплановані в сумі 171,7 тис.грн. в т.ч. Чуднівській міській раді на оплату комунальних та енергоносіїв для КНП «Чуднівський ЦПМСД» в сумі 53,8 тис.та утримання КУ «Трудовий архів Чуднівської міської ради» в сумі 80,3 тис.грн., та обласному бюджету Житомирської області 37,560 тис.грн. в т.ч. на підвищення кваліфікації педпрацівників згідно регіонального замовлення в сумі 34,560 тис.грн. та виготовлення бланків посвідчень для батьків та дітей з багатодітних сімей-3,0 тис.грн.
Начальник фінансового відділу Світлана ЛІПКУС