Проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу!
Житомирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області повідомляє, що на виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних та паразитарних хвороб тварин в Україні на 2025 рік, погодженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 18.02.2025 за №1, в квітні-травні 2025 року планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин з урахуванням вимог Закону України від 24.02.2022 №2102-ІХ Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».
СКАЗ - особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, яке може вражати всіх теплокровних тварин. Захворювання характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю. Джерелом збудника (вірусу) сказу є хворі на сказ тварини, які виділяють вірус зі слиною, через покуси, подряпини, вражаючи здорових тварин та людей.
Епізоотична ситуація зі сказом на території Житомирського району залишається напруженою. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини.
Основою успіху пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу є використання безпечних і високоімунних вакцин.
Приманка з вакциною розповсюджується шляхом наземного розподілу на узліссях, у лісах, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь.
Мінімальна кількість принад повинна бути не менше, ніж 20 доз-приманок на 1 км². Принада має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м'ясо-кісткового борошна. Усередині желеподібна капсула з вакциною проти сказу.
Вакцина - створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; безпечна як для цільових видів тварин, так і для інших тварин, які можуть вживати принаду; безпечна для людини; безпечна для навколишнього природного середовища.
Звертаємось до мешканців району з проханням, відповідально віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин - при виявленні принад не руйнувати їх та не брати в руки, а залишати привабливими для тварин.
Дякуємо за розуміння!
Житомирське районне управління ГУ ДПСС в Житомирській області
Тел.: (04139) 2-12-96