Вільшанська сільська рада
Вільшанська сільська рада Житомирського району Житомирської області

СЕЗОН ЯГІД ТА ФРУКТІВ: КОРИСТЬ І РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВЖИВАННЯ

Дата: 10.07.2025 15:29
Кількість переглядів: 17

Фото без описуЛіто — час, коли можна зміцнити своє здоров’я. Саме зараз сезон більшості фруктів і ягід, які так корисні для нашого здоров’я. Можна смакувати тільки ними, або ж додавати до страв й урізноманітнити своє меню. Наприклад, додати до сирників чорниці, до каші – малину.

Більшість літніх фруктів є антиоксидантами, в них багато вітамінів та інших корисних речовин.

 Які фрукти і ягоди варто мати на своєму столі влітку?

-Абрикоси багаті на бета-каротин — провітамін А. Цей антиоксидант позитивно впливає на наш зір і може захищати шкіру від запалення. Одна порція, розміром як чашка, абрикосів без кісточок містить 3 г рослинних волокон та 50% від рекомендованої добової норми вітаміну А, 26% вітаміну С і 17% вітаміну Е.

-Чорниці - це один із засобів для профілактики погіршення зору, захисту судин від атеросклерозу та джерело вітамінів. Порція чорниці містить 4 г рослинних волокон, 32% від добової норми вітаміну С, 18% вітаміну Е.

 -Ожина має протизапальні властивості. Синій пігмент з групи флавоноїдів позитивно впливає на серцево-судинну систему. Порція ожини містить 6,3 г рослинного волокна, 27% від добової норми фолієвої кислоти, 50% вітаміну С, 13% вітаміну Е і 10% магнію.

-Малина багата вітамінами. Чашка малини містить 5 г рослинного волокна, 18% добової норми фолієвої кислоти і 51% вітаміну С. Крім того, малина містить елагову кислоту, що має не лише сильну антиоксидантну, а і протизапальну дію.

-Персики та нектарини мають антиоксидантну дію. Також є дані про позитивний вплив кераміду, який міститься в персиках, на шкіру людини. Порція шматочків нектарина або персика містить 2 г волокна, 13% від добової норми вітаміну А, 10% вітаміну B-3, 12% вітаміну С і 15% вітаміну Е.

-Вишня і черешня. Рослини подібні, їхні плоди мають багато спільного. Вітамінно-мінеральний склад  вишні багатший, а цукру вдвічі менше, ніж у черешні. У вишні та черешні присутні макро- і мікроелементи: калій, кальцій, залізо, магній, кремній та інші, а також харчові рослинні волокна: пектини, клітковина, а це 5-8% від денної норми в 100 г ягід. Плоди вишні, особливо терпкі кислі сорти, містять мелатонін – гормон, який покращує сон, має антидепресивну дію.

 Поради  щодо вживання фруктів та ягід влітку

-споживайте свіжі ягоди. Намагайтеся споживати ягоди у свіжому вигляді, оскільки вони містять найбільшу кількість поживних речовин;

 -додавайте до різноманітних страв. Додавайте ягоди до салатів, каш, йогурту чи використовуйте для приготування морсів та компотів;

 -ягоди можна заморожувати, щоб зберегти їх корисні властивості та насолоджуватись ними протягом усього року;

 -застосовуйте ягоди як перекуси. Вони чудово підходять як здоровий перекус між прийманням їжі;

 -зберігайте належним чином. Ягоди краще зберігати у холодильнику та використовувати протягом 2–3 днів, щоб запобігти псуванню;

-поєднуйте ягоди з жирами. Це потрібно для поглинання в кишківнику жиророзчинних вітамінів (Е, А), що містяться в ягодах;

-їжте ягоди разом з насінням та шкірками. Саме цілі ягоди та фрукти є найбільш корисними. У шкірках багато важливих сполук — антоціанів, м’якоть насіння багата на клітковину, а насіння запобігає закрепам;

-не можно ковтати і розжовувати  кісточки  вишні, черешні чи сливи. Вони містять речовину амігдалін, що перетворюється на отруйний цианід.

Обов’язково додавайте фрукти і ягоди у свій раціон щодня. Якщо у вас є певні протипокази до їх вживання, обов’язково звертайтеся до лікаря, який порадить, які фрукти та ягоди вам краще обрати.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь