Вільшанка радо зустрічала гостей із Чехії

Дата: 29.09.2019 22:10

Фото без опису   На вихідних у громаду завітали особливі гості. Усім відомо, що своїм розвитком та розбудовою село Вільшанка завдячує чехам, які вперше оселились тут ще в далекому 1872 році, привезли із собою свою культуру, звичаї, знаряддя праці, ремесла. Вільшанка входила до п'ятірки найбільших чеських колоній на Житомирщині. Проте, після закінчення Другої світової війни, відповідно до вимог урядів, більшість вільшанських чехів повернулись на свою історичну Батьківщину. У Вільшанці залишились їх нащадки.Фото без опису

Зараз в селі активно діє громадська організація "Чехи Вільшанки", члени якої цими днями з радістю приймали шанованих гостей. Село відвідали 9 громадян Чехії. Дехто з них колись жив тут, проте покинув Україну у ранньому віці, для декого Вільшанка була місцем проживання батьків, дідусів, бабусь... Гостей привітав сільський голова Сергій Мельник, який з трепетом відмітив, наскільки важливо підтримувати такі зв'язки, пам'ятати своє минуле, шанувати пращурів, та наголосив, що жителі Вільшанської громади завжди будуть їм раді. Чехи відвідали музейну кімнату, оглянули експонати, які в ній зберігаються, фото, книги, ділились спогадами. Також у супроводі членів ГО "Чехи Вільшанки" мали мандрівку околицями села, навідавшись до місць, які колись буди рідними для їх сімей, оглянули пам'ятний знак у центрі села, побачили пам'ятну дошку Євгену Рихліку, розміщену на фасаді ліцею, відвідали чеське кладовище тощо.

Сподіваємось, товариші із Чехії ще не одноразово завітають на наші землі.