Умови присвоєння почесного звання "Мати-героїня"

Дата: 12.02.2020 17:00

Почесне звання України «Мати-героїня» має право отримати жінка, яка народила та виховала до восьмирічного віку п’ятьох та більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Якщо жінка, яка претендує на присвоєння їй звання «Мати-героїня», працює офіційно, клопотання про присвоєння звання порушує трудовий колектив. Якщо жінка не працює, висуненням кандидатури займаються органи місцевого самоврядування (сільська рада). Клопотання про присвоєння почесних звань, які порушуються органами місцевого самоврядування, подаються Президентові України через відповідні районні, обласні державні адміністрації. Остаточне рішення про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» приймається Комісією державних нагород та геральдики при Президентові України. Почесне звання «Мати-героїня» є вищою формою відзначення громадян за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей.

Особі, яку нагороджують почесним званням, вручаються нагрудний знак, посвідчення до почесного звання встановленого зразка та виплачується грошова допомога у розмірі 10 прожиткових мінімумів на момент присвоєння званняНа сьогодні для осіб, відзначених званням «Мати-героїня» та тих, що потребують поліпшення житлових умов, законодавством України передбачено першочергове надання житла за місцем проживання (ст. 45 Житлового кодексу України). Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року № 117 «Про єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» категорії громадян, яким надано почесне звання України «Мати-героїня», надання пільг не передбачено.

Перелік документів, які необхідно подати матері для порушення клопотання про присвоєння їй почесного звання України «Мати-героїня»:
- заява установленого зразка;
- згода на обробку персональних даних;
- автобіографія матері;
- копія паспорта громадянина України матері (4 шт.);
- довідка про склад сім’ї матері (2 шт.);
- характеристика матері (2 шт.);
- копії свідоцтв про народження дітей (2 шт.);
- копії паспортів дітей старше 14 років (2 шт.);
- копії документів про освіту дітей (2 шт.);
- характеристики дітей із закладів освіти (якщо дитина навчається), або з місць роботи (якщо дитина працює) – на кожну дитину окремо (2 шт.);
- довідка, видана органом внутрішніх справ, про наявність або відсутність судимості в особи, які представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років (1 шт.);
- для дітей молодше 18 років – довідки (на кожну дитину окремо) з місцевого відділення поліції про перебування або не перебування на обліку правопорушників, в тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ (1 шт.);

- довідки (на кожну дитину окремо) зі служби у справах дітей про те, що діти не перебували та не перебувають на обліку (1 шт.);
- за наявності та за бажанням матері – копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів тощо для визначення внеску жінки в розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей (2 шт.);
- якщо діти одружені – копія свідоцтва про шлюб (2 шт.) та довідка про склад сім’ї (2 шт.).

*За певних обставин перелік документів може бути доповнено. Документи подавати відділу соціального захисту та у справах дітей Вільшанської сільської ради.