ЗІ СТОРІНОК "КОБЗАРЯ" ЗІЙШЛА ПРАВДИ ЗОРЯ

Дата: 11.03.2020 14:49

"Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, тебе своїм сучасником звемо" – під таким гаслом учні Галіївської школи звеличували вічно живе, правдиве і сильне, мудре і красиве, влучне і мужнє слово Тараса Шевченка. Дійство до шевченківських днів артистично вели дев’ятикласники Анастасія Юркіна та Олександр Бурківський. Справжній дух поета витав у святково прибраній залі, коли звучали рядки його полум’яних віршів (Тетяна Ніколайчук, Руслана Богайчук, Анастасія Грищук).

Після слів про нелегку долю великого пророка, щемливо прозвучала пісня "Розкажи мені, мамо, про долю" (Владислав та Анастасія Борейко). Зворушливо зіграли шестикласники сценку про "чумакування" малого Тараса, його бажання знайти стовпи, що підпирають небо. (Владислав Борейко, Тетяна Ніколайчук, Артем Милостивий, Анастасія Грищук, Руслана Богайчук, Богдан Янчук) Школярі читали "Заповіт" Шевченка різними мовами світу, адже перекладений шедевр на 150 мов. До глибини душі вразило інсценування поеми Шевченка "Наймичка", вдало виконане дев"ятикласниками: Машею Яківчук, Назарієм Гопяком, Анастасією Коробійчук, Емілією Когут, Олексієм Гонишнюком. Незвичайним був таночок із квітчастими хустинами до творів поета (дівчата 7 клас).

Гумористичними родзинками свята виявилися гумореска у виконанні Владислава Борейка та відеорепортаж учнів 9 класу "Хто такий Шевченко?"(Дмитро Гуменюк, Анастасія Коробійчук, Олексій Гонишнюк, Ріта Прокопчук, Емілія Когут, Олександр Бурківський, Маша Яківчук, Назар Гопяк). Звучали пісні на слова народного генія: "Зоре моя вечірняя..." (учні 6 класу) та "По діброві вітер віє" у виконанні вчительки української мови та літератури Лідії Гонишнюк і шкільного бібліотекаря Ольги Шинкарук Урочистості, які підготувала вчителька української мови та літератури Лідія Гонишнюк, пройшли яскраво, цікаво і незабутньо. Нехай ніколи не згасає вогник Кобзаревого віщого слова.

Анастасія Юркіна і Назар Гопяк,

учні 9 класу Галіївської школи.