ФОПи, які належать до I та II групи платників єдиного податку, можуть отримати допомогу на дітей

Дата: 07.05.2020 14:10

Уряд постановою від 22 квітня 2020 року № 329 визначив умови призначення і виплати такої допомоги, а постановою № 330 виділив відповідні кошти.
На дитину до 6 років держава буде виплачувати 1779 грн, а на дітей віком від 6 до 10 років — 2218 гривень.
  Допомогу на дітей можна отримати за умови сплати ЄСВ за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця.
  Призначення і виплата допомоги здійснюється органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання ФОП.
  Призначається така допомога на період карантину та на один місяць після дати його скасування одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць.
  Якщо дитині виповнилося шість років у період виплати допомоги, то її розмір переглядається з урахуванням відповідного розміру прожиткового мінімуму з наступного місяця.
  Допомога призначається з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків.
  Допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити онлайн, заповнивши електронну форму на офіційному вебсайті Міністерства соціальної політики www.msp.gov.ua в розділі "е-сервіси" або за посиланням – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua, а також скориставшись Єдиним порталом державних послуг «Дія».