3 грудня - День людей з інвалідністю

Дата: 03.12.2020 10:02

Щорічно 3 грудня Україна разом зі світовою спільнотою відзначає День людей з інвалідністю - Міжнародний день, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року.

Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Україна взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення людей з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надання низки пільг, конституційно гарантувала на рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. Розроблено комплекс нормативно-правових актів, які регулюють більшість аспектів життя людей із інвалідністю.

На долю цих людей випали важкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу та непохитну віру в життя. Практика демонструє, що люди з інвалідністю можуть бути і стають активними членами суспільства.

Ми щиро дякуємо всім, хто опікується людьми з інвалідністю, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.

Бажаємо вам здоров’я, витримки, оптимізму, можливості втілити в реальність ваші плани та задуми!