Звернення служби з надзвичайних ситуацій

Дата: 01.04.2021 19:06

Шановні жителі громади!

Звертаюся до Вас з проханням не випалювати суху рослинність, бо самовільне спалювання завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій.

Пам’ятайте, що несанкціоноване випалювання сухої рослинності – злочин, за який законодавством України передбачена відповідальність!  Так, ст. 77 (1) Самовільне випалювання рослинності або її залишків Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (від 3060 грн. до 6120 грн) і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн. до 21420 грн).

Також наголошую, що з метою недопущення випалювання сухої рослинності  під час весняно – літнього періоду, в районі будуть проводитись постійні спільні рейди за участю працівників ДСНС, Поліції, Держекоінспекції та працівників лісового господарства щодо виявлення паліїв.

Ш А Н О В Н І   Г Р О М А Д Я Н И!

Тож, звертаю Вашу увагу на попередження та недопущення цих пожеж. Не користуйтеся вогнем для знищення такого сміття. Очищення місцевості вогнем зазвичай занадто дорого обходиться і тим, хто запалив сірника, і тим, хто гасить полум’я.

Юрій Отаманський

Начальник РС ДСНС УКраїни