Всесвітній день авіації і космонавтики у Трощанській ЗОШ

Дата: 12.04.2021 13:08

12 квітня 1961 року весь світ був приголомшений повідомленням про початок нової ери космічних польотів. У цей день, 60 років тому, космонавт Юрій Гагарін облетів планету.

Запуск був здійснений під керівництвом відомого українського конструктора, який народився в Житомирі, Сергія Корольова. Гагарін стартував з космодрому "Байконур" на кораблі "Восток-1" і пробув у космосі 108 хвилин.

До цього моменту були запуски у космос штучних супутників, але в цей день людина вперше підкорила космос. Це стало гігантським проривом в історії космонавтики, і сьогодні в космосі вже тисячі супутників. Космічні апарати здійснювали посадки на Місяць і Венеру, почалося активне вивчення Сонячної системи.

Перший політ людини був найважчим і найнебезпечнішим, але прагнення до підкорення космосу багатьох тисяч людей, які брали участь в підготовці польоту, подолало всі перешкоди.

На честь цієї історичної події 12 квітня в усьому світі відзначають як Всесвітній день авіації і космонавтики. У нашій школі з учнями проведені :

- відео ("Всесвітній день авіації і космонавтики. Міжнародний день польоту людини в космос"(1-11кл.), "Мрійникам космічних мандрів" (1-4кл.);

- інформаційні хвилини ("З історії свята - Дня космонавтики" (1-4кл.), "Космонавти України", "Цікаві факти про космос" ;

- презентації ("Сонячна система", "Сергій Корольов", "Юрій Гагарін - перша людина в космосі" (1-11кл.), " Цікаві факти про космос";

- вікторина до дня космонавтики (5-11кл.).