Пам’ятка щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті

Дата: 20.09.2021 16:31

Фото без описуЗ настанням холодів люди, намагаючись зігрітися, використовують електрообігрівачі, саморобні нагрівальні прилади, звертаються до пічного опалення. Як наслідок – пожежі будинків, господарчих будівель та загиблі й травмовані. З огляду на це слід запам’ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки:

Якщо ви користуєтесь пічним опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила:

- перед початком та протягом опалювального сезону очищати димоходи від сажі;

- біля печі перед топкою на підлозі прибити металевий лист розміром 0,5 на 0,7 м;

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям; - сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.

Основні правила пожежної безпеки при експлуатації електричних нагрівальних приладів такі:

- забороняється залишати прилади, що включені, без нагляду;

- забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

- забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами, пошкодженими розетками, електровиробами, проводами з пошкодженою ізоляцією;

- відстань від приладів електроплавлення до горючих матеріалів має становити 0,25 м.;

Заходи при виявленні пожежі: якщо у будинку почалася пожежа, найголовніше – не панікувати та негайно телефонувати за номером «101» – чітко назвати адресу і місце виникнення пожежі. у випадку займання від електронагрівальних приладів слід відключити ці прилади, вимкнути всю електричну мережу в будинку та розпочати гасіння водою, піском, сухою землею, снігом. починаючи гасіння пожежі, не слід розбивати скло у вікнах приміщення, що горить і залишати відчиненими двері - свіже повітря сприяє поширенню пожежі. якщо пожежа почалася в одній з кімнат, спочатку поливають водою осередок найбільшого горіння, а потім гасять навколишні предмети. У разі займання в кімнаті стін чи килимів поливати воду слід на верхню частину стіни - вода, стікаючи, буде гасити нижню поверхню стіни, розлитий гас, бензин та інші легкозаймисті рідини слід гасити піском, землею, використовувати щільні тканини, ковдри, змочені водою.