Безоплатна правова допомога жертвам домашнього насильства

Дата: 23.11.2021 13:54

Бердичівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги допоміг добитись видачі обмежувального припису, щоб захистити клієнтку від насильства зі сторони колишнього чоловіка.

Фото без описуПроблема насильства продовжує бути актуальною і значущою для усіх громадян. Випадки насильства в сім’ї трапляються досить часто, але про них не прийнято говорити. Мовляв, що люди скажуть?

Такої ж думки і дотримувалась пані Олена. В квітні жінка звернулась до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги і розповіла, що її постійно переслідує колишній чоловік. У грудні 2020 року вона розлучилась з чоловіком і надіялась, що насильство з його сторони припиниться, однак цього не сталось. Виклики поліції особливо не допомагали, оскільки після того як вони йшли насильство продовжувалось.

Вирішити проблему жінки було призначено фахівця центру Олександра Невдовиченка.

“Довгий час я потерпаю від насильства збоку мого колишнього чоловіка. Це почалось ще в 2010 році, коли почали відбуватися перші розлади у нашій сім'ї. Мій колишній чоловік постійно застосовував до мене фізичне силу та навіть доходило до того, що він хотів мене вбити. В поліцію я тоді не зверталася, оскільки боялася за своє життя та життя моєї доньки”, - поділилась пані Олена.

Вислухавши ситуацію жінки, Олександр запропонував пані Олені підготувати для неї заяву про видачу обмежувального припису для  того щоб суд заборонив колишньому чоловікові наступне:

- перебувати в місці проживання пані Олени;

- наближення на 50 метрів до місця проживання, роботи та інших місць частого відвідування пані Олени;

- заборонити вести телефоні переговори або контактувати з жінкою через інші засоби зв'язку особисто або через третіх осіб;

Жінка погодилась на вказану пропозицію та було складено відповідні матеріали, які в свою чергу було направлено до суду для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

Вивчивши всі матеріали справи суд підтримав вищезазначені вимоги та задовольнив їх строком на 6 місяців.