В рамках проєкту «Інтернет-субвенція» у села Дібрівка та Шевченка проведено високошвидкісний інтернет

Дата: 23.11.2021 14:40

Інтернет-субвенція – це проєкт Міністерства цифрової трансформації України, що передбачає державне фінансування на підключення до оптичного інтернету близько 6000 освітніх, медичних закладів, закладів культури, ЦНАПів та органів місцевого самоврядування в сільській місцевості.

Мета проєкту:

• надати технічну можливість для 1,5 млн українців вперше підключитися до оптичного інтернету;
  • вперше покрити 3 тисячі українських сіл оптичними мережами.

Що таке інтернет-субвенція?

Це державне фінансування, яке отримують територіальні громади для підключення до оптичного інтернету закладів соціальної інфраструктури, що розташовані в населених пунктах без інтернет-покриття на базі волоконно-оптичних мереж.

До оптичного інтернету підключаються села, в яких жоден з операторів таабо провайдерів не надає послуги з доступу до інтернету з використанням волоконно-оптичних технологій.

У Вільшанській громаді це село Шевченка та село Дібрівка, для проведення оптичного інтернету у заклади культури яких використано кошти державної інтернет-субвенції в сумі 205 тис. грн.