18-20 лютого – найтрагічніші дні Революції Гідності

Дата: 19.02.2022 13:17

Як згадують очевидці, учасники Революції Гідності: вранці 18 лютого 2014 року світило яскраве сонце, небо було незвично ясно-синім, глибоким і прозорим, ніщо не віщувало біди.

З Майдану Незалежності до стін Верховної Ради наближалися колони мирних протестувальників на підтримку ініціативи відновлення дії Конституції 2004 року, яку Янукович незаконно змінив, узурпувавши владу.

Проте відповіддю на мирну ходу стали звірячі вбивства. В майданівців летіли гранати, начинені залізом, які калічили та вбивали, лунали постріли з помпових рушниць та автоматичної зброї. Разом із силовиками, які, переступивши закон, почали стріляти в українців, привезені до Києва банди кримінальних злочинців, на яких спирався режим. Вони добивали залізними прутами тих, хто падав.

Тодішня влада переступила межі всього людського, утопивши Майдан у крові, намагаючись знищити дух спротиву та жагу до справедливості, яка була рушієм протестів.

Без зброї, у вогні Майдан продовжував стояти. Майдан вистояв через кожного, хто залишався там, розуміючи, що вирішується доля України і їм немає куди відступати. Українці вистояли там, тому що по-іншому не могли.

За ці страшні три дні 18–20 лютого загинуло близько ста активістів, понад тисячу отримали важкі поранення. Наймолодшому з загиблих Героїв Небесної сотні – Назару Войтовичу було 17 років, найстаршому – Івану Наконечному – 83 роки.

Вічна пам’ять тим, хто віддав свої життя за вільну, незалежну, європейську Україну!