У селах Вільшанської громади відбулися зустрічі з населенням з питання надання медичних послуг

Дата: 13.01.2022 14:52

Фото без описуЯк і було анонсовано, 2022 рік розпочався з тісного спілкування керівництва сільської ради з населенням нашої громади.

Адже протягом двох тижнів відбулися зустрічі-обговорення питання подальшого функціонування закладів первинної медичної допомоги на території Вільшанської сільської ради:

• 4 січня у Дібрівці, Малій Волиці, Галіївці та Бейзимівці;
  • 5 січня у Волосівці, Карпівцях та Трощі;
  • 11 січня у Вільшанці та Кілках;
  • 12 січня у Подолянцях.

Фото без описуНа зустрічах були присутні старости округів громади, сільський голова Сергій Мельник, керівництво КНП «Чуднівський центр первинної медико-санітарної допомоги», а також представники мережі медичних закладів «SuperЛікар».

Фото без описуГолова громади Сергій Мельник повторив, що сільська рада продовжуватиме фінансувати утримання приміщень (паливо, енергоносії) та ремонтні роботи.

Проте, за словами головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Анатолія Скриваника, у зв’язку із анонсованим урядом підвищенням заробітних плат медичних працівників постало питання у необхідності дофінансування із сільського бюджету виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я громади, а також проведення оптимізації мережі таких закладів (переведення працівників на неповні ставки).

Фото без описуЗасновниця «SuperЛікар» Ірина Лавренчук озвучила альтернативну пропозицію. За її словами, у разі переходу медичних закладів первинної ланки під керівництво «SuperЛікар», існуюча мережа буде збережена, проте з істотними змінами. Зокрема, пропонується ФАП с. Вільшанки перетворити в амбулаторію загальної лікарської допомоги, де на постійній основі працюватиме сімейний лікар, у Карповецькій амбулаторії працюватиме 2 сімейні лікарі.

Фото без описуКрім того, проводитиметься щотижневий прийом сімейними лікарями у ФАПах та ФП громади за наступним орієнтовним графіком (у процесі роботи в графік можуть бути внесені зміни):

• у Трощі: щовівторка з 8.00 до 14.00 год. та щоп’ятниці з 14.00 до 18.00 год.;
  • у Бейзимівці: щопонеділка з 14.00 до 18.00 год. та щочетверга з 8.00 до 13.30 год.;
  • у Галіївці: з 8.00 до 14.00 години щовівторка та з 14.00 до 18.00 год. щочетверга;
  • у Малій Волиці: щовівторка з 14.00 до 18.00 год.;
  • у Дібрівці: з 14.00 год. до 18.00 год. щосереди;
  • у Кілках: щосереди з 8.00 до 14.00 год;
  • у Волосівці: з 8.00 до 14.00 год. по п’ятницях.

Фото без описуВ інший час відвідати сімейного лікаря можна буде, як і зараз, в одній із амбулаторій чи в медичному центрі за попереднім записом. На базі закладів охорони здоров’я громади буде можливість безкоштовно здати основні аналізи та отримати первинну медико-санітарну допомогу, передбачену законодавством, заклади будуть комп’ютеризовані, а також відбудеться багато інших змін.

Крім того, «SuperЛікар» самостійно утримуватиме медичні заклади громади.

Під час дискусій присутнім роз’яснено різницю і зв’язки між первинною, вторинною та швидкою медичною допомогою, аспекти видачі електронних направлень сімейними лікарями та надано відповіді на інші питання присутніх.

Наразі вибір за громадою: кому віддати свою довіру і декларації, чи готові ми до змін? Час покаже…