Вільшанська сільська рада
Вільшанська сільська рада Житомирського району Житомирської області

Підсумки діяльності Житомирського районного сектору № 10 (Чуднівського) філії Державної установи «Центр пробації» в Житомирській області за 12 місяців 2022 року

Дата: 12.01.2023 14:24
Кількість переглядів: 119

Фото без описуПробація, відповідно до Закону України “Про пробацію” від 05.02.2015 року, - це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Співробітниками Житомирського районного  сектору №10 (колишнього – Чуднівського районного сектору) філії Державної установи «Центр пробації» в Житомирській області протягом 12 місяців 2022 року проводилась робота спрямована на реалізацію завдань покладених на уповноважені органи з питань пробації, а саме:

  • підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;

  • здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;

  • виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;

  • направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;

  • реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

  • проведення соціально-виховної роботи із засудженими;

  • здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;

  • реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Протягом 12 місяців  2022  року по обліках Житомирського районного сектору №10  пройшло 71 особа засуджена до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та притягнутих до адміністративної відповідальності ( в тому числі 8 осіб жіночої статі та 4 неповнолітніх  осіб), з яких :

засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю - 5 осіб;

засуджених до покарання у виді громадських робіт - 6 осіб;

засуджених до покарання у виді виправних робіт – 0 осіб;

звільнених від відбування покарання з випробуванням та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років - 43 осіб;

засуджених до штрафу - 5 осіб;

притягнутих до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт - 2 особи;

притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт – 10 осіб;

 

Із  6 осіб засуджених до покарання у виді громадських робіт, які пройшли по обліках підрозділу, 1 особа допустила ухилення від відбування даного виду покарання, за що її було засуджено за ч.2 ст. 389 Кримінального кодексу України до покарання у виді арешту.

Впродовж 2022 року по обліках  підрозділу пробації пройшло  5 осіб засуджених до покарання у виді штрафу на загальну суму 20 910 грн.  Щодо  3 осіб, які  не виконали призначене судом покарання у виді штрафу,  відповідно до ст. 26 Кримінально-виконавчого кодексу України, до суду направлено  подання щодо  заміни несплаченої  суми штрафу на покарання у виді громадських, виправних  робіт, або позбавлення волі.

Житомирським районним сектором №10  філії Державної установи «Центр пробації» в Житомирській області забезпечено виконання 2 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт. З яких 2 особам замінено громадські роботи на штраф.

За 12 місяців 2022 року по обліках підрозділу пробації пройшло 10 осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт (суспільно корисні роботи призначаються  за несплату  аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців – ст.183-1 КУпАП).

На виконання до районного  сектору  протягом 2022 року надійшло  2 ухвали суду щодо складання досудової доповіді відносно обвинувачених осіб, з яких складено та направлено до суду досудові доповіді,  та надано висновок про можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення або обмеження волі на певний строк.

З метою реалізації пенітенціарної пробації, як одного із видів пробації, впродовж 2022 року працівники  сектору пробації сприяли у вирішенні питань підготовки до звільнення: у пошуку місця проживання 2 особам.

Основне завдання уповноважених органів з питань пробації, які діють на території України - зниження рівня рецидиву злочинів і забезпечення повернення до нормального життя осіб, які перебувають у конфлікті із законом.

З метою більш ефективної соціально-виховної роботи із клієнтами пробації  Житомирський районний сектор №10 запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності. Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов'язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Взаємодіючи із органами пробації Ви допомагатимете особам (суб'єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно або із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності. Ми Вас чекаємо за адресою: м. Чуднів, вул. Г. Майдану,125, каб. 41 Житомирської області.

  

Наталія МИКУЛЬСЬКА

начальник  Житомирського районного сектору №10

 філії Державної установи «Центр пробації»

в Житомирській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь