Вічна пам’ять і слава Героям Дебальцевого

Дата: 17.02.2023 16:42

Фото без описуБої за Дебальцівський плацдарм, які відбувались у січні-лютому 2015 року – одне з найбільших зіткнень сучасної російсько-української війни.

Втретє, після Криму та Іловайська, Росія вдалася до масштабного заcтосування в Україні своїх регулярних військ. Найгостріша фаза протистояння розпочалася 25 січня, після падіння Донецького аеропорту, і тривала до 18 лютого 2015 року.

За інформацією Генштабу Збройних Сил України, на початку лютого 2015 року у районі Дебальцівського виступу було зосереджено 4,7 тисяч українських військових та 500 бійців Нацгвардії, СБУ і МВС. Їм протистояло близько 19 тисяч ворогів, серед яких було до восьми батальйонних тактичних груп та артилерійських дивізіонів регулярних російських військ.

За даними Генштабу, з 15 січня до 18 лютого в районі Дебальцевого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 – взято в полон та 18 зникли безвісти. За весь час оборони Дебальцівського виступу загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовців ЗСУ.

Фото без описуІз жорстокого полум’я боїв під Дебальцево не повернулись і 2 молодих жителів нашого краю: сержант Олександр КРАСНОГОЛОВЕЦЬ із Малої Волиці, 8 роковини загибелі якого 17 лютого, та молодший сержант Василь ЗАКОНОВ із великих Коровинець, який загинув 7 лютого 2015 року.

Пам’ятаємо загиблих! Шануємо живих!