Вільшанська сільська рада
Вільшанська сільська рада Житомирського району Житомирської області

До уваги представників бізнесу: діючі грантові програми від держави і міжнародних донорських організацій

Дата: 13.02.2023 15:31
Кількість переглядів: 101

Фото без опису

УРЯДОВА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА БІЗНЕСУ 

1. Стартувала нова хвиля подачі заяв на урядову програму мікрогрантів Єробота. 

Інформуємо, що з 1 лютого 2023 року українціможуть отримати мікрогранти для започаткування чи розвитку свого бізнесу та подавати заявки на першу цього року хвилю програми “Власна справа”.

Отримати мікрогрант можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності. Щоб отримати кошти потрібно подати заяву та бізнес-план свого проекту через сайт Дія. Після перевірки наданих документів, оцінки бізнес-плану, а також кредитної історії заявника йому потрібно пройти співбесіду з фахівцями Держслужби зайнятості, за результатами якої службою ухвалюється рішення про надання чи відмову у наданні мікрогранту. 

Програма “Власна справа” стартувала 1 липня 2022 року. За цією програмою можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу від 50 до 250 тис грн. Обовязковою умовою отримання мікрогранту є створення 1-2 нових робочих місць залежно від суми наданого мікрогранту.

 

2. Безповоротна державна допомога суб’єктам господарювання у формі грантів на створення або розвиток переробних підприємств

Отримати гранти можуть підприємці, діючі ФОП або юридичні особи:

- які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;

- які не провадять господарську діяльність на території росії;

- які не перебувають під санкціями;

- щодо яких не порушено справи про банкрутство;

- щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;

- які не мають заборгованості перед бюджетом.

Розмір гранту: до 8 млн грн, за умови створення не менше 25 робочих місць.

Мінекономіки розглядає її протягом 15 робочих днів після завершення кінцевого строку подання. Рішення приймається на підставі висновків банку: оцінки бізнес-плану, співбесіди та результатів перевірки ділової репутації. Більше про кінцеві строки — https://diia.gov.ua/kincevi-stroki-podannya-zayav-na-otrimannya-granitiv

Гранти можуть бути витрачені на

- придбання основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання);

- введення в експлуатацію верстатів, технологічного обладнання;

- доставку придбаних верстатів, технологічного обладнання.

Умови, критерії, механізм надання безповоротної державної допомоги  визначені Постановою КМУ від 24 червня 2022 №739 «Деякі питання надання грантів для переробних підприємств».

 

3. Доступні кредити 5-7-9 %

Кредит до 60 млн грн будь-якому українському підприємству під 0% на час воєнного стану за програмою «5-7-9%»

Будь-який бізнес протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення зможе отримати кредит під 0%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн.

Кредит зможе отримати будь-яка українська компанія — від мікробізнесу до великого бізнесу, де кінцевими бенефіціарами з часткою понад 50% є українці.

Водночас не зможуть взяти кредит підприємства, учасником або кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора або ж особи, які належали до терористичних організацій.

Строк кредитування за програмою «5-7-9» залежатиме від цільового призначення коштів. На реалізацію інвестиційного проекту та на рефінансування заборгованості кредит надається щонайбільше на 5 років. Для фінансування оборотного капіталу — на 3 роки.

Обмеження розміру допустимої державної допомоги, який може отримати підприємець, не буде застосовуватись у період дії воєнного стану. Раніше таке обмеження діяло в силу закону

Уряд розширив перелік інструментів, які дозволять банкам надавати кредити в рамках програми «5-7-9%» у разі нестачі забезпечення. Експортно-кредитне агентство зможе страхувати кредити підприємців-експортерів, що значно спростить їм доступ до дешевого фінансування.

Також, за діючими умовами Програми можна скористатись кредитною гарантією в розмірі до 80% суми кредиту в залежності від виду кредиту та інших факторів.

На період воєнного стану та 180 після нього, відмінено умову щодо збереження робочих місць за деякими видами кредитів в рамках програми. Всі інші умови програми залишаються в силі.

Детальна інформація розміщення за посиланням: https://5-7-9.gov.ua/ 

 

4. Кредитна програма для експортерів через Експортно-кредитне агентство (ЕКА)

Програма доступного фінансування для експортерів під час війни «Кредити на виконання зовнішньоекономічних договорів за спрощеною процедурою» допоможе українським виробникам вийти на нові ринки й стати конкурентними.

Експортер, який потребує фінансування на виконання зовнішньоекономічного договору, звертається до банку за позикою та надає відповідний пакет документів.

Якщо банк ухвалює рішення видати кредит, ЕКА автоматично страхує позику.

Максимальна сума позики за програмою:

 • Максимальний ліміт заборгованості на одного позичальника встановлюють індивідуально для кожного банку, але не може бути більше 20 000 000 гривень (в еквіваленті).

 • Ліміт заборгованості позичальника не перевищує 85% суми ЗЕД, на виконання якого надається експортні (-й) кредити.

Термін кредиту до 12 місяців (1 року).

Тип кредиту

Відновлювальна кредитна лінія, невідновлювальна кредитна лінія, стандартний кредит.

Валюта кредиту: USD, EUR, UAH.

Джерела погашення кредиту

 • Основне – виручка за ЗЕД, що фінансується у рамках програми.

 • Додаткове – виручка від фінансово-господарської діяльності.

Позичальник має відповідати таким вимогам:

 • Повинен бути українським експортером;

 • Термін реєстрації як суб’єкта господарювання перевищує 12 місяців;

 • Має досвід зовнішньоекономічної діяльності (наявні надходження валютної виручки за останні 12 місяців);

 • Клас відповідно до вимог Постанови НБУ № 351: позичальника-юридичної особи – не гірший, ніж «6», позичальника-фізичної особи підприємця – не гірший, ніж «2»;

 • Допустимою є приналежність позичальника до групи пов’язаних осіб, осіб під спільним контролем, клас групи під спільним контролем – не гірше, ніж «6», за умови дотримання всіх інших вимог;

 • Протермінована заборгованість позичальника та членів ГПК перед банком-страхувальником за наявними зобов'язаннями протягом останніх 12 місяців понад 30 днів має бути відсутня;

 • Відсутня інформація щодо порушенням позичальником законодавства або умов отримання державної підтримки.

Важливо!

Кредит зі спрощеними вимогами до застави за спрощеною процедурою може бути виданий виключно на виконання зовнішньоекономічних торгових операцій.

Програму можна комбінувати з іншими кредитними продуктами банку, а також іншими програмами, зокрема з іншими портфельними гарантійними інструментами (наприклад, гарантії Фонду розвитку підприємництва) та програмою «Доступні кредити під 5-7-9%».

Мають Угоди портфельного страхування з Експортно-кредитним агентством України АТ «Ощадбанк», АБ «УКРГАЗБАНК» та АТ «Укрексімбанк». Перелік банків згодом розширюватиметься.

Детальна інформація за посиланням: https://www.eca.gov.ua

 

ДІЮЧІ ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ ВІД МІЖНАРОДНИХ ДОНОРСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

1Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID)

Підтримку можуть отримати компанії, які відносяться до МСП

 • Кількість персоналу до 250 осіб

 • Річна виручка до еквіваленту 40 мільйонів євро

 • Активи балансу – до 20 мільйонів євро

Програма Проєкту USIAD – Transaction Advisory Services – Підтримка супроводу інвестиційний угод

Програма працює за принципами надання інвестиційно-банківських послуг з залучення зовнішнього фінансування професійними інвестиційними банкірами. Проєкт USAID покриває значну частину або повну вартість послуг (в залежності від суми фінансування)

Програма передбачає два обсяги фінансування, які втілюються двома різними партнерами – підрядниками Проєкту USAID.

Інвестиції $500 тис – $1 млн еквіваленту

 • Втілюється компанією Soul Partners

 • Винагорода за залучення інвестицій – до 2% від суми (у разі успішного залучення)

Понад $1 млн еквіваленту

 • Втілюється компанією Ernst & Young

Детальна інформація розміщена за посиланням https://era-ukraine.org.ua/page-attracting-investment/

 

2. Фінансова підтримка на розвиток інновацій. 

Український фонд стартапів, Мінцифри, Міносвіти та науки та Державний департамент США презентують Science&Business - GIST Pitch Days. Це можливість для українських винахідників, підприємців на науковців отримати фінансову підтримку на розвиток інновацій.

GIST розшифровується як Global Innovation through Science and Technology initiative ("Глобальні інновації через науку та технології") — назва, яка багато чого пояснює. Під час заходу зможете презентувати власні проєкти та почути корисний фідбек від експертів.

За результатами пітчів 24 проєкти-переможці отримають допомогу від GIST у розмірі $5 000.

Для цього потрібно мати стартап у сфері:

охорони здоров’я;

агро- та біотехнологій;

енергетики та екології;

промисловості та інфраструктури.

Заявки на участь приймаються до 20 лютого включно - за посиланням (https://usf.com.ua/science-business-gist-pitch-days/) 

 

3Бізнес-акселератор для зміцнення економіки України.

Українські громадські організації Impact Force та SILab Ukraine за підтримки Міністерства цифрової трансформації, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Дія.Бізнес, а також інших численних українських та міжнародних партнерів запускає бізнес-акселератор Impact Business для українських підприємців, які прагнуть долучитися до відновлення найбільш постраждалих від конфлікту галузей економіки України.

Пілотна програма підтримає 25 українських підприємств, що працюють у сільському господарстві, енергетиці, інфраструктурі, охороні здоров’я, кібербезпеці та інших галузях.

Учасники отримають: 

 1. доступ до живих лекцій, воркшопів та досліджень, орієнтованих на включення соціального впливу у свою стратегію, 

 2. консультативну підтримку від всесвітньо відомих експертів, коучів та менторів,

 3. доступ до інвесторів та глобальних технологічних ресурсів.   

За результатами проходження програми два підприємства з найкращими результатами матимуть можливість залучити фінансову підтримку до 20 000 євро на команду.

Фінансова підтримка буде надана у вигляді смартгрантів від Українського соціального венчурного фонду та в межах проєкту “Collaborate for Impact”, який реалізується завдяки фінансовому сприянню Європейського Союзу та співпраці з EVPA.

Подати заявку можна за посиланням https://www.impactbusinessua.org/ua

Дедлайн подачі заявки: 17 лютого

 

4Програма EU4Environment, фінансована ЄС, розширює свою діяльність і підтримує “зелене” відновлення промисловості та релокації підприємств України!

Підтримка “зеленого” відновлення промисловості та релокації вітчизняних підприємств у рамках програми EU4Environment передбачає:

 • Визначення потреб у відновленні переміщених промислових підприємств та можливостей відновлення у цільових регіонах;

 • Консультування підприємств за вибраними напрямками;

 • Пошук та підбір фінансових можливостей для “зеленого” відновлення підприємств;

 • Популяризація “зеленого” відновлення через успішні бізнес-кейси.

Основні напрямки консультування:

 • Доступність ресурсів (матеріалів, енергії, води, робочої сили) та забезпеченість ресурсами (включаючи енергетичну безпеку);

 • Картування постачальників;

 • Поводження з відходами (включаючи небезпечні);

 • Ресурсоефективне та чисте виробництво (скринінг можливостей);

 • Промисловий симбіоз;

 • Готовність до надзвичайних ситуацій.

Cкористайтесь посиланням http://surl.li/eqibd  щоб безкоштовно отримати консультацію від фахівців Центру ресурсоефективного та чистого виробництва.

 

5Гранти для проєктів у сфері “зеленої” енергетики

Пріоритети конкурсу:

 • розробка та впровадження рішень, що сприяють впровадженню енергоефективних заходів в громаді;

 • популяризація та розгортання ВДЕ;

 • участь в національних політиках задля попередження змін клімату.

Можуть взяти участь:

- органи місцевого самоврядування (ОМС);

- неприбуткові громадські організації (що мають статус юридичної особи на території громади, від якої подаватимуть заявку);

– консорціуми, що мають юридичне підґрунтя для роботи.

Сума гранту: до 10 тис. євро в гривневому еквіваленті.

Термін подання заявок: до 15 травня 2024 року.

Термін реалізації проєктів: не більше 9 календарних місяців.

Більше детальної інформації: https://ecoclubrivne.org/grant_oms

 

6Київська школа економіки та Торгово-промислова палата України в рамках проєкту МОМ допоможуть понад 300 українським підприємцям долати наслідки війни

Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансування Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW) розпочинає ініціативу консультативної підтримки українського мікро-, малого та середнього бізнесу. Київська школа економіки KSE Graduate Business School надасть консультації з адаптації до умов війни мінімум 100 підприємцям, і ще 200 підприємств отримають консультації від Торгово-промислової палати України щодо експорту та пошуку нових ринків.   

Консультації в рамках ініціативи можна буде отримати на конкурсній основі.   

Торгово-промислова палата приймає заявки на консультації щодо експорту з 10 січня 2023. Деталі за посиланням: https://ucci.org.ua/press-center/ucci-news/vidkrito-nabir-na-uchast-v-proiekti-vidnovliuisia-ta-eksportui  

KSE Graduate Business School розпочало прийом заявок на консультації щодо подолання наслідків війни з 1 лютого 2023. Деталі та форма реєстрації учасників: https://kse.ua/ua/kse-graduate-business-school-re-empower-re-locate-re-start/  

Деталі проєкту за посиланням http://surl.li/eqiay   

 

7. Триває конкурсний відбір з реалізації проєктів по програмі LIFE.

Програма LIFE – це фінансова підтримка Євросоюзу, яка дозволяє реалізовувати проєкти у напрямках циркуляційної економіки та якості життя, природи та біорізноманіття, пом’якшення змін клімату, а також переходу до альтернативних джерел енергії.

Кошти на проєкти надаються на умовах співфінансування, на конкурсній основі. На період 2021-2027 років загальний бюджет LIFE становить 5,4 млрд євро.

 Напрямки фінансування:

Довкілля:

 • Природа та біорізноманіття – імплементація Оселищної та Пташиної Директив ЄС, підтримка мережі Natura 2000;

 •  Кругова економіка та якість життя – реалізація заходів для покращення якості повітря, управління відходами/водними ресурсами.

Клімат:

 •  Пом’якшення та адаптація до кліматичної зміни – імплементація кліматичного законодавства ЄС;

 •  Енергетичний перехід – збільшення частки ВДЕ, підвищення енергоефективності.

Проєкти на конкурсний відбір можуть подавати юридичні особи будь-якої форми власності (органи місцевого самоврядування, центральні та територіальні ОВВ, установи державної, комунальної чи приватної форми власності, прибуткові чи неприбуткові, громадські організації) тощо.

Проєктна заявка для участі в конкурсі може подаватися як одноосібно, так і спільно з партнерами. На поточний рік оголошено 34 конкурсні пропозиції, інформація про які доступна за посиланням: https://cutt.ly/fXlb8iI

 

8. Грант 100 000 грн для жінок-підприємиць

100 000 грн на розвиток власної справи та поїздку в Париж отримає переможниця премії «Створено жінками - 2023». Крім грошової допомоги, всі фіналістки отримають консультаційну підтримку і членство у Франко-українській торгово-промисловій палаті. 

Подача заявок розпочалась 3 лютого. В конкурсі можуть взяти участь жінки, що продовжують вести підприємницьку діяльність попри війну. 

Участь в конкурсі безкоштовна.

Для цього необхідно до 15 березня 2023 року заповнити заявку на сайті: https://womanccifu.com/  та надати пакет документів: презентацію, коротке відео про проєкт і офіційний реєстраційний документ.

На момент подачі документів компанія має працювати мінімум 3 місяці і мати певні результати.

Кожна заявка оцінюється за такими критеріями: оригінальність і мета бізнесу, стратегічне бачення, якість презентації. Учасниці, які наберуть найбільшу кількість балів пройдуть у наступний тур, де відбуваються співбесіди з журі.

 

9Експрес онлайн-інкубаторнавчання та до 7 000 євро на розвиток соціального підприємства

SILab Ukraine  разом з Ukrainian Social Venture Fund запускає набір на нову навчальну програму для майбутніх соціальних підприємців.

Експрес онлайн-інкубатор - це:

• 8 онлайн-занять з експертами з розвитку, позиціонування, просування, продажів та юридичних питань

• менторський супровід та консультації

• можливість розробити якісний пітч-дек для залучення фінансової підтримки

• до 7 000 євро на розвиток свого соціального підприємства

Дедлайн подачі заявки: 22 лютого 2023 року до 23:00

Деталі та подача заявки: https://cutt.ly/b9GYNwn

 

10. Уряд Німеччини компенсує українським МСП до 30% вартості інвестицій.

 

Програма «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»  підтримає фінансування інвестиційних проєктів українських мікро-, малих та середніх підприємств в умовах війни – компенсує до 30% від вартості відповідних проєктів.

Фокус підтримки зосередиться водночас як на релокованих підприємствах, так і на нерелокованих, які планують здійснювати інвестиції у свою виробничу діяльність. 

Загальний бюджет ініціативи становитиме 2,4 мільйона євро, включно з 1,3 мільйона євро як початковою сумою доступною для грантів.

Фінансування надасть Уряд Німеччини. Реалізовуватиме ініціативу  німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерстві з German Sparkassenstiftung, Фондом розвитку підприємництва та, на першому етапі, з двома українськими банками – Банком «Львів» та «Ощадбанком».

Максимальний розмір інвестиційного проєкту, який може бути виданий банком в межах ініціативи, становить 240 000 євро в гривневому еквіваленті (без ПДВ), з них максимальна сума гранту для кінцевого бенефіціара становитиме до 30 000 євро. Взяти участь в ініціативі зможуть підприємці без обмеження за видами економічної діяльності.

Вимоги до учасників програми зокрема такі:

 • ними мають бути мікро-, малі та середні підприємства;

 • не менше 70% бізнесу має перебувати у приватній власності;

 • бізнес має існувати не менше одного року;

 • мають бути позитивні результати діяльності (прибуток) принаймні за 2021 рік;

 • бізнес не може класифікуватися як високоризиковий відповідно до стандартів НБУ;

 • учасники повинні дотримуватися екологічних та соціальних стандартів відповідно до чинного законодавства України.

Щоб узяти участь, підприємцю потрібно звернутись до одного з банків-партнерів ініціативи та підтвердити відповідність вищезазначеним критеріям. У разі їх прийнятності, банк-партнер надає кредит для фінансування бізнес-проєкту, після успішної реалізації якого підприємець отримує грант. Бенефеціари програми також матимуть змогу отримати консалтингову допомогу для подальшого розвитку бізнесу.

Детальна інформація за посиланнямhttps://www.giz.de/en/worldwide/101583.html 

 

11. Безкоштовна цифрова платформа для пошуку бізнес-партнерів - leverist.de.

Спілка українських підприємців долучилася до запуску в Україні платформи leverist.de, яка дозволяє українським компаніям знаходити нових покупців, постачальників та бізнес-партнерів у Німеччині та інших країнах ЄС. Метою є підтримка та зміцнення бізнес-партнерств між країнами ЄС та Україною.

leverist.de — безкоштовна цифрова платформа для пошуку бізнес-партнерів. Платформа заснована за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та оперується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Вона служить для пошуку партнерів з бізнесу, з наукових кіл та громадянського суспільства.

Платформа є цілком безкоштовною. Наразі вона вже налічує понад 1500 компаній з 70 країн, які прагнуть до міжнародного партнерства. 

 

Ознайомитися з усіма вимогами, зазначеними на цій сторінці, та подати заявку щодо включення інформації про компанію за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjDQKOrbhecvYAIMs9EtFRxYQoh__rRY0aXNCFYwQqxO_thg/viewform 

Вимоги до компаній, які можуть бути розміщені на платформі Leverist:

1. Відсутність серед засновників/учасників/бенефіціарів компанії резидентів російської федерації чи Республіки Білорусь.

2. Відсутність зв’язків компанії з політичним або олігархічним капіталом.

3. Підприємства не пов’язані із виробництвом та продажем алкоголю,  тютюну та інших речовин, що мають негативний вплив на здоров’я.

4. Підприємства не пов’язані із оборонною галуззю.

5. Підприємства не знаходяться під санкціями ЄС.

6. Засновники/учасники/бенефіціари не включені до санкційного списку Ради національної безпеки і оборони України.

Обмеження: компанії, чия сфера діяльності пов’язана з виробництвом або продажом тютюнових виробів, алкоголю, виробництва зброї й супутніх товарів, не можуть брати участь у програмі.

Подати заявку

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjDQKOrbhecvYAIMs9EtFRxYQoh__rRY0aXNCFYwQqxO_thg/viewform

У  разі виникнення питань щодо заповнення форми, звертайтеся на контактну пошту, і вам швидко допоможуть: leverist@sup.org.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь