Усиновлення дитини – одна з найблагородніших справ

Дата: 17.09.2023 16:16

Фото без описуСьогодні, у день Святих Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, в Україні відзначається День усиновлення.

Це свято здійснених мрій, другий день народження для багатьох сімей, які взяли на себе відповідальність за долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Свято людей, які живуть з гаслом: «Чужих дітей не буває.

Усиновлення – це благородна і непроста справа. Особливо зараз, коли нашу країну переповнює горе та біль через розв’язану рашистами війну, тепло сімей, що відкрили свої серця для дітей, які потребують допомоги, розуміння та любові, цінне, як ніколи.

На даний час на обліку в службі у справах дітей Вільшанської сільської ради перебуває 21 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування. З них 4 дітей перебувають на обліку з усиновлення.

У 2023 році однорічна дівчинка, позбавлена батьківського піклування, з нашої громади пізнала щастя знайти батьків – її усиновили та подарували любов чудове подружжя з Житомирщини.

Для довідки.

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.

Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини.

Усиновлювачами можуть бути подружжя, а також, особи, які не перебувають у шлюбі, за умови, що вони є громадянами України.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем свого проживання.

До заяви додаються такі документи:

• копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС.

У разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід;

• копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
  • висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за встановленою формою:
  • засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
  • довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
  • копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з рекомендаціями щодо кількості, віку та стану здоров’я дітей, яких може усиновити заявник, за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У разі коли громадяни України, які бажають усиновити дитину, є її родичами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями, така довідка не подається.

За більш детальною інформацією звертайтеся  до служби у справах дітей Вільшанської сільської ради за адресою:

с. Вільшанка, вул. Короченська, 2

та до служби у справах дітей Житомирської районної державної адміністрації за адресою:

вул. Лесі Українки, 1, м. Житомир, каб. 404,

тел. (0412) 424669

Подаруйте обездоленій дитині любов і ласку!