ОБЕРЕЖНО: хвороба Лайма!

Дата: 25.10.2023 13:21

Фото без описуЗа інформацією Чуднівського відділення ДУ «Житомирський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України», в 2023 році у Вільшанській територіальній громаді спостерігається високий рівень захворюваності хворобою Лайма: із 15 випадків, зареєстрованих за 10 місяців поточного року – 8 жителі нашої громади (2- із с. Волосівка, 3- с. Вільшанка, по одному випадку села Бейзимівка, Подолянці та Карпівці), крім того, хворі м. Чуднова вказували, що укус кліща трапився під час відпочинку поблизу кар'єру в с. Подолянці.

Звертаємо увагу, що хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) - інфекційне трансмісивне захворювання. Інфекцію переносять іксодові кліщі.

Більшість випадків хвороби Лайма фіксують із травня до листопада. Це період найвищої активності іксодових кліщів.

Інкубаційний період становить від 1 до 45 днів (7–14 у середньому). Сприйнятливість людей до захворювання висока.

Ймовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які багато часу перебувають на відкритому повітрі, особливо у лісах, лісопарках тощо. Від хворого до здорової людини збудник не передається.

Щеплення від Лайм-бореліозу не існує. Щоб запобігти присмоктуванню кліщів, фахівці радять: застосовувати репеленти і захисний одяг перед тим, як вирушати до місцевостей, де можуть бути кліщі; ретельно оглядати одяг, шкіру під час і після відвідування лісу, парку.

Як засіб боротьби з кліщами в природному середовищі застосовуються методи дезінсекції територій. Такі роботи проводяться спеціалізованими службами навесні та восени.

Бережіть себе та будьте здорові!