ІНФОРМУВАННЯ ЩОДО ПОРЯДКУ ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ У ДЕРЖАВНОМУ БЮДЖЕТІ ДЛЯ НАДАННЯ ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРСЬКИМ ГОСПОДАРСТВАМ ТА ІНШИМ ВИРОБНИКАМ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Дата: 26.03.2024 15:49

Фото без описуПовідомляємо, що Урядом затверджено постанову Кабінету Міністрів України від 15.03.2024 №300 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції». Названою постановою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.2022 №918.

Бюджетні кошти надаються сільськогосподарським товаровиробникам для покриття понесених витрат на проведення польових робіт, оплату спожитої електроенергії та ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, добрив, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз.

Підтримка надається за такими напрямками:

• бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 4000 гривень на 1 га;

• спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності у розмірі 7000 гривень на одну корову; спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець у розмірі 2000 гривень на одну голову кіз та/або овець;

• окрема бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності на територіях, на яких завершено ведення бойових дій, та на територіях, тимчасову окупацію яких завершено у розмірі 8000 гривень на 1 гектар.

Отримувач повинен мати у власності та/або користуванні від 1 до 120 гектарів земель сільськогосподарського призначення або мати у власності від 3 до 100 голів великої рогатої худоби (корів) чи від 5 до 500 голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру через особистий електронний кабінет після оприлюднення у Державному аграрному реєстрі оголошення про початок прийому заявок з 1 травня по 30 червня поточного бюджетного періоду.