Медична рубрика

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ХРОНІЧНЕ НЕДОСИПАННЯ?

Сон – життєво необхідний процес. Уві сні наш організм відновлюється, а мозок обробляє отриману за день інформацію. Ми розповімо, чим саме загрожує дефіцит сну та скільки рекомендовано спати, щоб почуватися здоровим.

08:47 09.11.2023

МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я: ЯК ПЕРЕЖИТИ СЕЗОН БЛЕКАУТІВ

Уникнути відключень електроенергії цієї зими навряд чи вийде, а тому слід підготуватися до можливих блекаутів. Розповідаємо про фізіологічні аспекти, які допоможуть бути більш стійкими у період браку електроенергії, та про те, як дати собі раду в разі паніки чи просто розпачу через темряву.

15:55 06.11.2023

ІВАН КИРИЧУК – ПРО ПРОФІЛАКТИКУ ГЕПАТИТУ А

На майданчику офіційного медіа-центру Житомирської ОВА відбувся брифінг щодо профілактики вірусного гепатиту А. Про це розповів виконувач обов’язків генерального директора ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Іван Киричук. У його виступі йшлося про епідемічний стан захворюваності на гепатит А, особливості та симптоми хвороби. «Актуальність інформування мешканців Житомирщини щодо профілактики захворюваності на вірусний гепатит А викликана спалахом цієї інфекції в сусідній Вінницькій області. За інформацією Державної установи «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб», за період з 17 по 31 жовтня було зареєстровано 247 випадків  захворювання, з яких лабораторно підтверджено 207 випадків  серед жителів Вінниччини.

09:26 06.11.2023

ЯК УПІЗНАТИ ІНФАРКТ МІОКАРДА?

Біль за грудиною – то не обов’язково  інфаркт, а інфаркт – це не завжди хапання за груди ліворуч, як це показують у кіно. Раптовий біль може бути через стенокардію, коли серцю мало кисню, але багато навантаження, чи через інші хронічні захворювання, як-от гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, напад астми тощо. Це звучить маловтішно, проте про хронічні хвороби люди зазвичай знають і мають при собі ліки, чи знають, як діяти, коли стане зле. До серцевих же нападів ми буваємо готові рідше.

09:27 03.11.2023

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО РАК ПРОСТАТИ?

В листопаді у  світі тривають акції для  привернення  уваги до раку простати та інших проблем чоловічого здоров’я.

11:33 02.11.2023

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ГЕПАТИТ А

Гепатит А, більш відомий як «хвороба Боткіна», це запальне інфекційне захворювання печінки харчового походження. Інфікування відбувається переважно через споживання забрудненої їжі, брудної води або під час близького контакту з хворим.   Гепатит А зберігається протягом тижня при кімнатній температурі в сухому середовищі, у воді — від 3 до 10 місяців, у випорожненнях — до 30 діб. Проте ВГА гине через 5 хв кип’ятіння.   Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів. Серед найпоширеніших симптомів: слабкість та втомлюваність; підвищення температури тіла; втрата апетиту; діарея; блювота; неприємні відчуття в животі; важкість у правому підребер’ї; потемніння сечі; жовтяниця.   Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина. Вона є рекомендованою, тобто не включеною в обов'язковий календар щеплень, вакцинація осіб проти вірусного гепатиту А проводиться за епідемічними показаннями.   Аби вберегти себе від захворювання необхідно дотримуватися наступних рекомендацій: • ретельно мити фрукти й овочі перед приготуванням їжі; • не використовувати воду з неперевірених джерел, будь-яку небутильовану воду слід обов’язково кип’ятити перед вживанням; • не купувати продукти на стихійних ринках • не вживати молочні продукти домашнього виробництва без термічної обробки • мити руки перед вживанням їжі та після кожного відвідування туалету.   Якщо особа помітила симптоми захворювання, рекомендовано негай звернутися до сімейного лікаря для подальшого лікування.

16:44 01.11.2023

ЯК ЗБЕРЕГТИ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС ВІЙНИ?

31 жовтня у світі відзначається неофіційний День збільшення психічних сил. В умовах нинішньої війни міцний стан  психіки є запорукою гарного стану здоров’я загалом. Адже в умовах стресі (яким є для усіх нас війна) психіка піддається багатьом небезпекам. Як насідок -- людина може отримати загострення хронічних хвороб, нові хвороби або навіть розпад особистості та абсолютно незворотні проблеми зі здоров’ям.

10:52 31.10.2023