Медична рубрика

ІВАН КИРИЧУК: «ЕФЕКТИВНА ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ - ВАКЦИНАЦІЯ»

2 лютого на майданчику офіційного медіацентру Житомирської ОВА відбувся брифінг щодо епідемічної ситуації з грипу на Житомирщині. Подаємо текст виступу на брифінгу виконувача обов’язків  генерального директора ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Івана Киричука.

08:45 05.02.2024

04 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

Онкологічні захворювання на сьогодні є однією з найбільш актуальних і невирішених медичних проблем людства. Рак залишається однією з основних причин смертей у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в 2020 році майже 10 млн людей померло через онкологічні захворювання.

09:39 04.02.2024

ЯК КУРІННЯ ВПЛИВАЄ НА СЕРЦЕ

Куріння дуже часто є причиною розвитку хвороб серця і однією із головних причин смертей від серцево-судинних захворювань. Говоримо про 5 неочевидних фактів, які пов'язують куріння і здоров'я серця.

14:03 26.01.2024

МІОКАРДІОДИСТРОФІЯ: ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ПРОФІЛАКТИКА

Міокардіодистрофія  (синонім  дистрофія міокарда) - ураження серцевого м'яза, пов'язане з порушенням обміну речовин.  Міокардіодистрофія виникає при недостатньому постачанні міокарда киснем, тривалій перевтомі серцевого м'яза, при  вітамінній недостатності, порушенні білкового, вуглеводного і електролітного обміну, при ендокринних розладах та інтоксикаціях. Вона спостерігається при коронарному атеросклерозі, вадах серця, анемії, печінкової недостатності, уремії, діабеті, тиреотоксикозі та при багатьох інших захворюваннях.

08:45 26.01.2024

ПОДАГРА: ЯК ПОПЕРЕДИТИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Подагра — хвороба,  яка  частіше за все характеризується  постійними нападами гострого артриту:  почервонінням,  чутливістю,  болем, набряком  суглоба.

14:36 23.01.2024

СОЛОДОЩІ ТА ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

Для багатьох людей найстрашнішою частиною нового, більш здорового способу харчування є думка про довічну відмову від улюблених солодощів. Насправді ж печиво та цукерки можна вписати у здорову модель харчування протягом усього життя. Проте, щоби зменшити шкоду під час отримання такого задоволення, їх слід їсти нечасто та у невеликих кількостях: що менше, то краще.

13:15 19.01.2024

ТОКСИКОДЕРМІЯ: ПРИЧИНИ ТА ПРОФІЛАКТИКА

Токсикодермія, або токсико-алергічний дерматит — це гостре запалення шкіри або слизових оболонок, що виникає в наслідок надходження в організм алергенів та речовин, які мають токсичну дію.

11:12 18.01.2024

СИРИНГОМІЄЛІЯ: 3 ТРИВОЖНІ СИМПТОМИ

Сирингомієлія – це хронічне захворювання центральної нервової системи (зазвичай спинного мозку).  За різними даними, частота зустрічальності хвороби становить від 3 до 17 випадків на 100 000 населення.

09:47 16.01.2024

КОМУ ВАРТО ОБОВ’ЯЗКОВО ЩЕПИТИСЯ ВІД ГРИПУ?

В Україні зростає захворюваність на грип – хвороба, яка вражає верхні дихальні шляхи, легені, серцевий м’яз та кровоносні судини і може призвести до таких ускладнень, як пневмонія, тромбоз, запалення спинного та головного мозку + запалення серцевого мʼяза (міокардит).

10:54 15.01.2024