Медична рубрика

ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО РАК ПРЯМОЇ КИШКИ?

Рак прямої кишки - злоякісне новоутворення, що вражає анатомічні структури цього органу. Захворювання поширене і становить 4–6% всіх видів раку, знаходиться на п’ятому місці  в Україні серед  всіх  нозологічних форм захворюваності на рак. Пухлина може рости в просвіт прямої кишки або в довколишні тканини.  Вона схильна до метастазування, а хвороба може протікати у 4 стадії.  Важливо своєчасно проходити медичні обстеження, оскільки рання постановка діагнозу значно підвищує шанси на лікування

13:49 12.02.2024

Що потрібно знати про грип та ГРВІ в розпал епідсезону

Щороку в осінньо-зимовий період реєструється зростання захворюваності респіраторно-вірусними інфекціями та грипом.  Поточний сезон не став виключенням. За останні тижні захворюваність у громаді зросла, реєструються випадки тяжкого перебігу хвороби, які потребують стаціонарного лікування. А в цілому на Житомирщині вже перевищено епідеміологічний поріг на 101%,  епідпроцес набув ознак дуже високого рівня інтенсивності.

15:57 09.02.2024

ІВАН КИРИЧУК: «РАК – СЕРЙОЗНА ЗАГРОЗА ДЛЯ ЛЮДЕЙ»

На майданчику офіційного медіацентру Житомирської ОВА відбувся брифінг виконувача обов’язків генерального директора ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Івана Киричука  щодо первинної профілактики раку. Основні питання, які були озвучені - поширення раку в області, основні фактори ризику розвитку хвороби серед окремих груп населення, вплив екології та рекомендації щодо протистояння розвитку раку.

14:02 09.02.2024

ВІТАМІНИ НАВКОЛО НАС: ВСЕ ПРО ГАРБУЗОВЕ НАСІННЯ

Насіння гарбуза надзвичайно корисне для здоров’я. У ньому міститься практично вся таблиця Менделєєва: цинк і кальцій, калій і селен, магній і натрій, залізо і марганець, фосфор. Крім того, до складу насіння входять вітаміни групи В, А, Е, С, К, Д, різні кислоти.

13:05 09.02.2024

ГРВІ, ГРИП ТА COVID-19 на Житомирщині: СТАНОМ НА 5 ЛЮТОГО

Епідемічна ситуація з грипу/ГРВІ , в т.ч. COVID-19 в Житомирській області станом на 05.02.2024 р. На 5 тижні епідсезону захворюваність на ГРВІ в порівнянні з попереднім тижнем зросла на 21%. Показник захворюваності перевищує епідемічний поріг на 101% та відповідає дуже високому рівню інтенсивності епідпроцесу. Серед захворілих 56% - діти до 17 років. Епідемічний поріг перевищено в усіх 4-х районах області. За звітний 5 тиждень епідсезону (в період 29.01.2024р.- 04.02.2024р.):  - на ГРВІ захворіло 14396 осіб;  - показник захворюваності 1159,8 на 100 тисяч населення;  - серед дітей до 17 років зареєстровано 8068 захворілих на грип та ГРВІ;  - госпіталізовано 343 особи (в т.ч. 241 дитину до 17 років);  - 113 лабораторно підтверджених випадків COVID-19;  - 28 госпіталізованих із COVID-19;  - 4 летальних випадки внаслідок COVID-19;  - 2 летальних випадки внаслідок грипу.  Всього з початку епідемічного сезону (з 02.10.2023):  - на ГРВІ захворіли 151291 особа;  - серед дітей до 17 років зареєстровано 87550 захворілих на грип та ГРВІ;  - госпіталізовано 3939 осіб (в т.ч. 2397 дітей);  - 6103 лабораторно підтверджених випадків COVID-19;  - 1206 госпіталізованих із COVID-19;  - 25 летальних випадків внаслідок COVID-19;  - 3 летальних випадки внаслідок грипу;  - проти грипу щеплено 3424 особи.

13:33 05.02.2024

ІВАН КИРИЧУК: «ЕФЕКТИВНА ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ - ВАКЦИНАЦІЯ»

2 лютого на майданчику офіційного медіацентру Житомирської ОВА відбувся брифінг щодо епідемічної ситуації з грипу на Житомирщині. Подаємо текст виступу на брифінгу виконувача обов’язків  генерального директора ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Івана Киричука.

08:45 05.02.2024

04 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

Онкологічні захворювання на сьогодні є однією з найбільш актуальних і невирішених медичних проблем людства. Рак залишається однією з основних причин смертей у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в 2020 році майже 10 млн людей померло через онкологічні захворювання.

09:39 04.02.2024

ЯК КУРІННЯ ВПЛИВАЄ НА СЕРЦЕ

Куріння дуже часто є причиною розвитку хвороб серця і однією із головних причин смертей від серцево-судинних захворювань. Говоримо про 5 неочевидних фактів, які пов'язують куріння і здоров'я серця.

14:03 26.01.2024