Медична рубрика

ПІДГОТОВКА ДО ШКОЛИ: 8 ПРАВИЛ ЗДОРОВ’Я

Новий  навчальний  рік на всій території  України (й на Житомирщині також) вже вдруге розпочнеться в умовах повномасштабної війни. Ця надзвичайна обставина накладає свої особливості на хід навчального процесу. Аби діти почувалися під час навчання комфортно та були здоровими – варто нагадати прості й необхідні правила (медичні та психологічні) , яких варто дотримуватися.

09:51 28.08.2023

І ЗНОВУ ПРО КЛІЩІВ…

Літній відпочинок не лише дарує позитивні емоції, а й може нести потенційну небезпеку. Мова йде про іксодових кліщів, в яких нині (з серпня по жовтень) настав другий сезонний період активізації.

19:42 11.08.2023

СТЕРЕЖІТЬСЯ УКУСІВ КОМАХ!

За 6 місяців 2023 року  на Житомирщині  зареєстрували 105 випадків хвороби Лайма,  з  них – 7 на Чуднівщині (в т.ч. 4 жителі Вільшанської громади).

18:49 11.08.2023

ГОЛОВНЕ ПРО БОТУЛІЗМ

Ботулізм — тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Це, як правило, продукти домашнього консервування м'яса, риби, рідше — овочів.

18:46 11.08.2023

ТРИВАЄ ВАКЦИНАЦІЯ ДІТЕЙ ВІД КОРУ

На  Житомирщині  триває щеплення дітей проти кору, паротиту та краснухи (КПК) в рамках всеукраїнської кампанії з наздоганяючої вакцинації. У Житомирську область доставлено 11 720  доз комбінованої вакцини, з них - 6 690 доз в рамках наздоганяючої кампанії та 5 030 доз для забезпечення рутинної вакцинації. В області працює  99 пунктів щеплення.

18:37 11.08.2023

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗІР: КОРИСНІ ПОРАДИ

8 серпня відзначається Міжнародний день офтальмології.  Його відзначення запроваджено з 2004 року. Датою проведення  став день народження знаменитого  офтальмолога Святослава Федорова. Цього дня офтальмологи з різних країн проводять  безкоштовні консультації і, по можливості, офтальмологічні операції.

10:33 08.08.2023

ГРИБИ ТА БОТУЛІЗМ

Ботулізм та гриби — далеко не єдине поєднання. Традиційно склалося так, що з середини XX століття, коли почали масово використовувати герметичне консервування і по нинішній день, джерелом захворювання для більшості постраждалих є домашні заготовки на зиму.

19:36 07.08.2023

ТИЖДЕНЬ ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

З 1 по 7 серпня щороку проводиться Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування.  Ця акція започаткована 1992 року під егідою Всесвітнього альянсу дій на підтримку грудного вигодовування (WABA) в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.

17:07 31.07.2023

ЯК УНИКНУТИ ГЕПАТИТУ: 5 ПРОСТИХ ПРАВИЛ

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Він розвивається через ураження вірусом гепатиту, деякі інфекційні захворювання, токсичні речовини, медикаменти та аутоімунні захворювання.

14:45 31.07.2023