Медична рубрика

АТЕРОСКЛЕРОЗ: СТЕРЕЖІТЬСЯ БЛЯШОК!

Атеросклероз часто називають хворобою любителів надмірностей. Вона характеризується утворенням жирових бляшок на стінках артерій. А це найчастіше трапляється в людей, які віддають перевагу смачнішій їжі, міцнішому алкоголю, та ще  й цигарці «на закуску».

15:42 17.01.2023

ХАРЧУВАННЯ ВЗИМКУ: 8 КОРИСНИХ ПОРАД

На календарі й надворі – зима. Вона цього року мінлива: то мороз – то відлига й плюсова температура. Втім, зимовий сезон так чи інакше впливає на стан нашого здоров’я.  У зимовий час організм людини відчуває колосальну нестачу світла й тепла, унаслідок чого сповільнюються обмінні процеси.  Через це багато людей відчувають взимку млявість, швидку втомлюваність і поганий настрій. Тому зимовий раціон повинен бути максимально різноманітним: до нього обов'язково мають входити і м'ясо, і риба, і молочні продукти, фрукти, овочі. Щоб почуватися бадьоро й енергійно взимку, варто дотримуватися кількох простих рекомендацій.

14:22 12.01.2023

НАВУШНИКИ: ДУЖЕ ЗРУЧНО, АЛЕ НЕ ДУЖЕ БЕЗПЕЧНО

У сучасному житті багато хто (особливо підлітки й молодь) використовує у побуті навушники до смартфона. Завдяки цьому аксесуару дуже зручно слухати музику, аудіокниги, наукові лекції та інші звукові файли.  Сьогодні для багатьох життя без навушників навіть  уявити складно. Вітм,  попри безперечну зручність --  навушники не такі безпечні, як це здається на перший погляд. У чому конкретно полягає шкода від навушників, і як її уникнути?

14:19 12.01.2023

ЗАХИСТИМО ДІТЕЙ ВІД БРУДНОГО ПОВІТРЯ

Забруднене повітря – одна з причин виникнення  багатьох легеневих (і не лише) хвороб. Ця проблема в останні роки набула в нашій країні великої актуальності. Столиця України – місто Київ – стабільно входить до десятки міст з найбруднішим у світі повітрям. А у вересні нинішнього року Київ взагалі очолив цей рейтинг ставши  найбільш забрудненим містом планети за рівнем якості атмосферного повітря.

09:22 11.01.2023

УРОЛІТІАЗ: ПОМЕНШЕ СОЛІ, ПОБІЛЬШЕ РІДИНИ

Однією з найпоширеніших недуг у сучасному світі є сечокам'яна хвороба (СКХ) або уролітіаз -- утворення різних твердих тіл у сечовому міхурі, нирках і сечоводі. При цьому з року в рік кількість тих, хто страждає на цю недугу, дедалі збільшується.

08:50 26.12.2022

ВИСОКИЙ ТИСК: ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ПРОФІЛАКТИКА

Стійке підвищення артеріального тиску (яке в медицині має назву артеріальної гіпертензії)  - один із найсерйозніших чинників, які впливають на ризик смерті сучасної людини. Можна сміливо говорити, що саме він забирає найбільше життів на планеті. Відтак боротьба з цією проблемою набуває щоразу все більшої актуальності.

08:42 23.12.2022

ХАРЧОВІ ДОБАВКИ І НАШЕ ЗДОРОВ’Я

Харчові добавки  є невід'ємною частиною життя людей у  XXI столітті. Вони непомітно увійшли в наше харчування, і сьогодні  зустрічаються в більшості продуктів.

10:10 19.12.2022

ЯК УБЕЗПЕЧИТИСЯ ВІД ШКІДЛИВИХ ЯЛИНКОВИХ ПРИКРАС

Незабаром - Новий рік! Це найбільш довгоочікуване і загадкове свято не тільки для дітей,  а і для дорослих - адже це свято викликає яскраві емоції, надію на краще майбутнє. А яке свято без новорічної ялинки та ялинкових прикрас?

15:42 15.12.2022

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО НОРОВІРУС?

Норовірусна інфекція (інша назва  «шлунковий грип») - гостре вірусне захворювання, що проявляється переважно синдромом гастроентериту. Основними симптомами є нудота, блювання, болі, бурчання в животі та рідкі водянисті випорожнення, рідше - виражена температурна реакція організму, респіраторні прояви.

23:40 13.12.2022